יציאה משגרת שינה בסופי שבוע- תינוקת בת חצי שנה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. יציאה משגרת שינה בסופי שבוע- תינוקת בת חצי שנה
18/05/2015 20:21
היי,

התחלנו תהליך של לימוד הירדמות עצמאית לבתנו בת החצי שנה. בערב עושים טקס שינה והיא נרדמת במיטה סביב 7- 7 וחצי, עדיין עם מגע וליטופים.
גילינו שהשגרה בכל פעם משתבשת אחרי סוף השבוע ויש רגרסיה בהרדמות.
בכל ערב שישי אנו נמצאים בארוחת שבת אצל הוריו של בעלי, מרחק של כ-10 דקות נסיעה. יש שם חדר שבו אנחנו יכולים להישאר לישון וגם עריסה. עכשיו, בשעון קיץ, אנחנו נתקלים בדילמה- האם עדיף להשכיב את הילדה לישון שם ואחרי הארוחה, בשעה מאוחרת, לחזור הביתה ולהשכיב מחדש במיטתה- סביבתה המוכרת, או שאולי פחות יפריע לשגרה אם נישאר לישון בביתם, והיא תישן אמנם בחדר לא מוכר לה אבל ללא טיולים והפרעות במהלך הלילה שלה. הלילות שלנו גם בבית וגם שם עדיין רצופים יקיצות מרובות, לפעמים כל חצי שעה- שעה :(

אשמח לעצה כיצד לדעתך עדיף לנהוג על למנת שנעבור את התהליך באופן חלק יותר.
תודה!
מאת: אורח/ת
2. יציאה משגרת שינה בסופי שבוע- תינוקת בת חצי שנה
19/05/2015 22:38
היי,

בכל מקרה השגרה ביום הזה מופרת, וגם אולי בשבת. יש הרבה מאוד תינוקות שקשה להם עם יציאה משגרה ולכן הלילות בסוף שבוע פחות טובים ויש כאלה שרק ביום שני מתחילים לחזור לעצמם.
ככל שתמשיכו בתהליך המצוין שהתחלתם בו, וככל שהיא תגדל, כך היכולת שלה לקבל את השינויים האלה תהיה גדולה יותר, כשהרגלי השינה יהיו טובים הרגישות ליציאה מהשגרה תפחת.
כרגע, מה שהכי נכון לעשות הוא מה שהכי נוח לכם! (לך ולבעלך), כי רק כך תוכלו להתמיד יותר ולהצליח יותר, חשוב שהתהליך, שממילא לא פשוט, ישתלב לכם באורח החיים.
אם נוח לכם להישאר לישון אצל ההורים עשו זאת, אם לא, אפשר לחזור הביתה. יכול להיות שהלילה יהיה משובש עוד קצת אבל אולי יותר נוח לכם להתמודד עם הבכי והיקיצות בבית שלכם ולכן זה יעבוד יותר טוב. במקרה הזה אין תשובה לא נכונה. מה שמתאים לכם זו ההחלטה הנכונה.

המון בהצלחה,
זה לא קל אבל עם נחישות והתמדה זה יצליח!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד