שנת לילה רציפה אצל תינוק בן 7.5 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שנת לילה רציפה אצל תינוק בן 7.5 חודשים
21/05/2015 16:07
שלום רב.
עומר הוא תינוק חייכן ונוח מאוד.
הוא עדיין יונק (סרבן בקבוקים מושבע!) וכיום יונק בשילוב פירות, ירקות ודייסה שמקבל בכפית אחה"צ. משקלו כ 7.5 ק"ג.
עד לפני כחודשיים היה מתעורר בלילות כל 3 - 4 שעות לינוק וחוזר מיד לישון.
בבקרים, מאז שנולד, לא ישן יותר מ 40 דקות אך לרוב מתעורר מחויך ורגוע.
לפני כחודש וחצי, כשהחלה החמרה במספר היקיצות במהלך הלילה התחלתי לבנות לו טקס שינה מסודר (גם ביום וגם בלילה) ולהקפיד להניח אותו ער במיטתו וששם יירדם.
בערב הולך לישון בסביבות 19:00. אני יושבת לידו מעט, במידה ומקטר מלטפת או טופחת עליו ולבסוף יוצאת ולבסוף הוא נרדם לבדו.
במידה והוא מתעורר ולא עברו לפחות 4 שעות מהארוחה הקודמת אני מרדימה אותו במיטתו ללא אוכל.
במידה והוא מתעורר ויונק אני משתדלת לנתק אותו מיד כשמרגישה שהיניקה נחלשת ומשכיבה אותו בחזרה במיטתו.
גם בבקרים אני משתדלת להיכנס אליו כ 35 דקות מהרגע שנרדם ע"מ לנסות להאריך את השינה שלו. לעיתים זה עוזר אך לרוב הוא מתעורר לאחר 40 דק.
יש לציין כי בעקבות תהליך השינה, ישנם לילות שבהם ניכר שיפור מסוים וגם תהליך ההרדמה עצמו קצר ורגוע יותר
אולם, ברוב הלילות ממשיך להתעורר כמעט כל שעתיים.
למשל בלילה האחרון התעורר לראשונה ב 00:00, ינק וחזר לישון (אכל לפני כן בסביבות 18:30), לאחר מכן התעורר ב 2:00 והורדם במיטתו (עם מוצץ ומעט טפיחות), התעורר שוב ב 4:00 ינק וחזר לישון, התעורר שוב ב 5:30 אך הרדים את עצמו לבד (אפילו לא נכנסתי לחדר) ולבסוף התעורר סופית ב 6:20.
האם יש דרך להפחית את מספר ההתעוררויות וכן כיצד ניתן להאריך את שעות היום?
בתודה מראש,
קרן
מאת: אורח/ת
2. שנת לילה רציפה אצל תינוק בן 7.5 חודשים
22/05/2015 17:22
הי קרן,

נשמע שאת ממש בכיוון הנכון.
בעקרון אם הולך מצוין עם האוכל כל 4 שעות אז אפשר להמשיך ולרווח את הארוחות וכשהן יירדו לחלוטין מהלילה גם היקיצות יפחתו.
(אם אין הנחייה מפורשת מרופא להמשיך להאכיל בלילה אז אפשר בהדרגה לעשות את זה ).

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד