שינה קצרה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שינה קצרה
07/07/2015 14:40
היי,
בתי בת חמישה וחצי חודשים (כמעט), השינה שלה תמיד היתה קלה יחסית אל לאחרונה היא לא ישנה יותר מ 20 דקות במהלך שינות היום.
ההרדמות לא קלה אך נראה שהיא מאוד עייפה. לאחר 20 דקות שינה היא מתעוררת ולא מוכנה לחזור לישון.
מה אפשר לעשות כדי להאריך את השינה שלה?

תודה
מאת: אורח/ת
2. שינה קצרה
07/07/2015 21:07
קודם כל כדאי כמה ימים לשים לב לסמני העייפות ולוודא שהיא הולכת לישון בזמן המתאים לה, אחרי טקס שינה קצר.
אם היא מגיעה עייפה מדי גם ההרדמה תהיה קשה יותר וגם השינה קצרה יותר ואז הארכת השינה גם לא תעבוד.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. שינה קצרה והרדמות קשה
08/07/2015 11:44
תודה.
ככל הנראה אני מפספסת סימנים כלשהם כי גם ההרדמות לא קלה וגם השינה קצרה. לפעמים היא נראית מאוד עייפה, אני מנסה להרדים אותה ובאיזה שהוא שלה היא פשוט הופכת למאוד ערנית וכבר אי אפשר להרדים אותה.
הבעיה היא שבפעמים שניסיתי לשים אותה במיטה קצת מוקדם יותר על מנת לא לפספס את החלון של העייפות אז זה גם לא התקבל בשמחה מצידה והיא לא הסכימה להירגע ולהירדם.
למה אני צריכה לשים לב כדי לעזור לה?
ונגיד והיא התעוררה אחרי 20 דקות, מן הסתם שהיא עדיין עייפה ותוך זמן קצר נעשית לא רגועה, האם לחכות בערך כשעה וחצי מההתעוררות שלה ואז לנסות להרדים או ברגע שנראית לי עייפה גם אם זה 20 דקות אחרי שהתעוררה?
שאלה נוספת - הבית שלנו קטן מאוד מה שגורם לכך שכל רעש קטן שומעים בחדר השינה. האם צריך לשמור על שקט בזמן השינה שלה? היום כבר קצת התרגלנו לא לעשות כמעט כלום כשהיא ישנה כדי לא להעיר אותה (השינה שלה מופרעת בקלות יחסית).

תודה
מאת: אורח/ת
4. שינה קצרה והרדמות קשה
08/07/2015 14:04
כדאי לשים לב וללמוד את סמני העייפות שלה. אם עד עכשיו חשבת שכשהיא נודניקית סימן שהיא עייפה ועדיין ההרדמה מאוד קשה אז לנסות להתבונן בה קצת לפני ולזהות אם יש סמנים מוקדמים יותר (בוהה, משפשפת עיניים, וכו..) כשאת מזהה את הסימן הראשון השתדלי שלא תעבור חצי שעה עד שהיא תהיה במיטה.
אחרי כמה ימים אם תרשמי את הדברים תוכלי למצוא דפוס שעות די קבוע.
אם היא מתעוררת אחרי 20 דקות כדאי להחזיר אותה לישון. אם כבר הוצאת אותה מהחדר אז תמתיני שהיא תראה סמנים חדשים. לא לפי כמה זמן עובר אלא לפי כמה זמן שהיא נראית לך כבר עייפה.
ממש לא צריך ולא כדאי לעשות שקט בבית, היא צריכה ללמוד להירדם ברעש סביר ורגיל של בית (דיבורים, טלוויזיה חלשה וכו..) כשהיא תיחשף לזה יותר ויותר היא תסתגל לישון ככה.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד