תינוקת בת 3 חודשים התעוררות לאחר הירדמות מתקשה לחזור לישון

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוקת בת 3 חודשים התעוררות לאחר הירדמות מתקשה לחזור לישון
04/08/2015 20:49
היי
בתי בת 3 חודשים, הנקה מלאה עם הרגלי הירדמות יחסית נוחים בעריסה עם מגע ולחישה ששש.. בשנות היום לרוב לא זקוקה לעזרה. ישנה במהלך היום בסלון בעריסה. שעות השינה משתנות כי איננה קמה באותה שעה בבוקר, אך חלוקת השינה יחסית קבועה, שנת בוקר 40-60דק, שנת צהריים בין שעתיים וחצי שלוש ואחה״צ 40 דק.
19:00-20:00טקס שינה קבוע של הנקה ( תלוי אם קמה רעבה ) אמבטיה עיסוי הנקה ולמיטה. עד לפני שבוע וחצי לאחר שהנחנו אותה במיטה עם מגע ולחישה היתה נרדמת תוך 10 דקות בערך ובמהלך הערב היינו צריכים לבוא אליה מספר פעמים בשביל מוצץ עד שהיתה נכנסת לשינה עמוקה. השבוע וחצי האחרונים היא מתעוררת לאחר 40 דקות, בתחילה היא רגועה וזה בעיקר מוצץ וחוזרת להתנמנם, אך לא מצליחה לחזור לישון וככל שעובר הזמן היא נכנסת לסחרור יותר ועצבים, מפנה את הראש לכיוונים, בועטת ברגליים ובאיזה שהוא שלב גם מעט בכי. אנחנו מוציאים אותה ומרגיעים אותה, בודקת אם היא לא רעבה ומנסים להחזיר אותה, היא לא בוכה אבל מוציאה קולות גרוניים של קיטור ועצבים. כל הסיפור יכול לקחת גם שעה וחצי שעתיים שבסופם היא נרדמת בעריסה באותה הדרך תמיד אבל אנחנו נורא
מתבאסים בשבילה על הזמן הזה שהיא מתוסכלת, יכול להיות שהיא לא עייפה בשביל שנת הלילה
עדיין וזה קרוב מידי לשנת אחה״צ? בנוסף לזה ביומיים האחרונים היא עושה הפסקות בלילה
קצרות יותר של 3 שעות, היא כבר עשתה הפסקות
של 4-5 שעות, חוזרת לישון ולאחר כמה זמן
מתחילה לזוז מאוד במיטה להכניס אגרופים לפה
ומתקשה שוב לחזור לישון. לאחר ההנקה של
הבוקר שזה יכול להיות ב 5:30, 6:00 הא חוזרת
לישון ואז יכולה לעשות הפסקה של אוכל למשך 5
שעות, אני מרגישה שאני מפספסת משהו. חשוב לי לציין שאני מזהה את סימני העייפות שלה והשינה
במהלך היום ממש בסדר, קשה לי להאמין שזו
עייפות יתר כי היא הולכת לישון מאוד בטוב. היא
תינוקת סה״כ מאוד רגועה וזה מבאס ממש שהיא
כל כך מתקשה. הערב היא נרדמה מהר מאוד נשארתי איתה בחדר על מנת לעזור לה להמשיך לישון אך אחרי שעה היא קמה ממש בבכי ( זה חדש ) ונרגעה רק בהנקה ונרדמה תוך כדי ( בדר״כ היא לא נרדמת בהנקה ). מה עושים כדי לעזור לה?  
מאת: אורח/ת
2. תינוקת בת 3 חודשים התעוררות לאחר הירדמות מתקשה לחזור לישון
05/08/2015 21:05
היי,

אם את עובדת לפי סמני עייפות אז סביר להניח שאת מכניסה אותה לשינה בזמן שהיא צריכה לישון ולכן היא כנראה עייפה מספיק.
שתי סיבות אפשריות הן אופן ההרדמה- ייתכן והיא כבר פיתחה תחילה של עמידות למגע והשני- אוכל, אם היא אוכל יותר גם במהלך היום וזה עניין של כמה ימים אז אולי יש קפיצת גדילה וזה יחלוף לבד. אם זה שבוע ומעלה זה כנראה לא קפיצת גדילה אלא קשר בין האוכל לשינה, כדאי לשמור על אוכל כל 3 שעות.
כרגע יש קצת בלבול וצריך להיות יותר עקביים- לא להיכנס אליה אם אינה בוכה אלא לתת לה לנסות בכוחות עצמה, לגשת רק אם היא בוכה. דבר שני- כשניגשים, אם זו שעת האוכל אז לתת אוכל ואם לא אז לא לתת. תתחילי בשני אלה, ובמידה וההרדמות מתחילות להתקצר ופחות בכי אז חשוב לנסות להתקדם בשלבים לקראת הירדמות עצמאית.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד