בן שלושה חודשים נרדם רק בעגלה רוטטת..

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן שלושה חודשים נרדם רק בעגלה רוטטת..
09/08/2015 17:50
היי,
הבן שלי,בן 3 חודשים,גדול ואוכל טוב,נולד ערני מהיום הראשון והתקשה להרדם עצמאית ממש מהתחלה,
נרדם כרגע רק בעגלה ,רק כשמרעידים אותה,
וגם אז מתעורר כשמפסיקים להרעיד ולוקח בערך 20 דקות עד שנרדם ולא מצפה לעוד "הרעדה",.
בלילה נרדם בהנקות וישן רצפים של בין שעה לשעתיים.

חשוב לציין שלפני כמה שבועות לימדתי והתעקשתי איתו על הרדמות במיטה, הוא בכה המון (כ10 דקות בממוצע)
אבל לבסוף נרדם. אופן ההרדמות הזה נמוג לו לאחר סופשבוע מחוץ לבית שישן בו בעגלה, ומאז הרדמות במיטה נהייתה צווחות אימים וויתרתי על זה לטובת העגלה. האם עשיתי בשכל לדעתך? אני נורא רוצה להחזיר אותו להרדמות במיטה,
השאלה אם זה הגיל המתאים להתעקש על כך גם כשהוא בוכה ולמרות הששש והמגע הצמוד שלי אליו בזמן זה.

שיקול נוסף בעניין הוא העיתוי-חופש גדול, יש עוד ילד בבית ויש שבירות שגרה, אני מניחה שלא אצליח להשקיע בו זמן מאוד רב בהרדמות ארוכות, ולא כל ההרדמות יהיו בבית אלא גם ביציאות בעגלה.
למרות כל זאת אני רוצה להקנות לו את היכולת להרדם במיטה, מה היית עושה?

תודה רבה!!
מאת: אורח/ת
2. שכחתי להוסיף שהוא מסרב למוצץ ולעיטוף (ל"ת)
09/08/2015 17:51
מאת: אורח/ת
3. בן שלושה חודשים נרדם רק בעגלה רוטטת..
09/08/2015 18:58
היי,

בזמנים והרדמות שיש לך זמן להרדמה ארוכה אז אני מציעה להתחיל בזה. להניח במיטה ולתת מגע רצוף כל הזמן עד שהוא נרדם. אם הוא בוכה להרים להרגיע ולהחזיר להמשך מגע.
בעקרון עד גיל 3 חודשים עוד אין הרבה הרגלים ולכן אם מדי פעם תוותרי זה לא מאוד בעייתי אבל מגיל 3 חודשים כדאי להיות עקביים.
כל עוד את לידו ונותנת מענה לבכי (עם מגע, עם הרמה על הידיים כשצריך) אז הוא לומד להתיידד עם המיטה.
אחרי שיסתיים החופש אז כדאי להיכנס לתהליך עקבי בכל ההרדמות. חשוב לציין שלא מדובר בהירדמות עצמאית אלא בשלב הראשון התיידדות עם המיטה והירדמות עם מגע ועזרה שלך.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד