בת שנה ושבע קמה מהמיטה עזרה דחופה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בת שנה ושבע קמה מהמיטה עזרה דחופה
11/08/2015 1:33
ביתי בת שנה ושבע רגילה להרדם לבד בלי בקבוק רק מוצץ רגועה אחרי שאני יוצאת מהחדר בלי שום בעיה.עד עכשיו היא ישנה בחדר שלנו וכיון שאני עוד שלושה חודשים צריכה ללדת העברנו אותה לחדר אחר
לא מזמן היא טיפסה ונפלה מהמיטה ולכן החלטנו להוריד לה את הסורגים שבעצם הופכים את המיטה למיטת מעבר.כבר כמה ימים אנחנו מלמדים אותה שמעכשיו לא קמים מהמיטה אבל בשום דרך לא עוזר.היא היתה רגילה להרדם בכוחות עצמה ככ יפה בשעות 7.30-8 ועכשיו פשוט קשה!היא קמה איזה 50 פעם אם לא יותר וכל לילה התהליך נמשך איזה ארבע שעות!כל פעם שהיא קמה אנחנו לא מדברים יותר מידי פשוט ישר מחזירים למיטה אבל זה לא עוזר.היא קמה ומתחילה לצחוק לנו.או לבכות לנו.אם אני עומדת ליד המיטה היא אומרת לי ללכת וגם אם אני עומדת ליד פתח החדר כדי שלא תרד מהמיטה היא רוצה שאני ילך כדי שהיא תוכל לרדת מהר מהמיטה.מרוב יאוש פשוט החזרנו לה תסורגים והורדנו יותר נמוך את המיטה.כמובן ששמנו גם פוך מתחת למקרה שגם את זה תצליח לטפס.אבל השאלה שלי אם עשיתי בסדר.אני כבר התייאשתי זה ארבע או חמש ימים בלי שינה ארבע שעות להחזיר אותה כל דקה.אני חייבת פתרון.היא פשוט הפכה את כל זה למשחק בשבילה.וגם ניסתי בדרך של לא להתיחס אבל זה לא עוזר היא בשום אופן לא מוכנה לישון במיטה
מאת: אורח/ת
2. בת שנה ושבע קמה מהמיטה עזרה דחופה
20/08/2015 21:35
היי,

4-5 שעות זה בהחלט המון זמן והעובדה שזה לא התקצר מראה שמשהו במסר לא לגמרי עבר נכון.
קשה לי לדעת ללא אבחון מה הסיבה, ייתכן וגם יש קשר בין הזמן שהיא עברה לחדר שלה לזמן בו עברתם למיטה החדשה.
כדי לדעת אם ההירדמות היא עצמאית צריך להבין קצת איך התנהלו גם הלילות.
בכל מקרה, על מנת ללמד אותה לישון במיטת מעבר (בהנחה שהיא יודעת להירדם הירדמות עצמאית גם ביום וגם בלילה ולישון גם לילות שלמים) המסר צריך להיות מאוד ברור, נשמע שאת רוב הדברים עשית נכון, לצאת מהחדר, להחזיר אותה בכל פעם שהיא יוצאת עם כמה שפחות התערבות (לא להרים על הידיים, לתת לה לעלות חזרה למיטה לנסות להימנע מעד נשיקת לילות טוב או כיסוי שמיכה בכל כניסה למיטה וכו..).
לא לשתף פעולה במשחק- לא לצעוק אבל גם לא לצחוק איתה. ולא להמתין לירידה שלה- לשים ולצאת.
זה בסדר גם אם החזרתם את המעקה, במידה והיא נרדמת עצמאית בכל ההזדמנויות וישנה לילות שלמים אפשר לעשות בקרוב ניסיון נוסף (אם תרצו).

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד