לא נרדם לבד

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. לא נרדם לבד
04/11/2015 9:23
שלום רב,
אודה לעזרתכם הדחופה.
בני בן שנתיים ו-7 חודשים עובר רגרסיה
עד עכשיו נרדם לבד יפה , פתאום בשבוע האחרון לא מוכן להירדם מבלי שנשב לידו .
ניסנו להקריא סיפור במיטה , לומר לילה טוב ולצאת
ברגע שיוצאים צורח ובוכה, נותנים לו , חוזרים על כמה דק מרגיעים ושוב יוצאים, ושוב בכי.
ממש קורע לב.
בסוף אחרי שעה עדיין בוכה, נכסנים והוא כ"כ עייף , אז יושבים איתו ונרדם אחרי כמה דק.
לא יודעת מה קרה.
יום לפני שזה החל התעורר באמצע הלילה קרא לי ואמר שרעש הפחיד אותו. כמו כן מיד לפני שזה התחיל אחותו הקטנה חגגה שנה.
אלו שני הדברים שאני חושבת עליהם.
השאלה אם אני פועלת נכון. האם לשבת איתו מההתחהל עד שירדם?
האם לתת לו לבכות? האם זה שבסוף אחרי שעה בכי יושבים איתו זה רע?
אני לא רוצה שיתרגל לישון כשאנו לידו כי אז כל קימה בלילה יבקש זאת.
אני רוצה שיחוש ביטחון לישון לבד כמו פעם, אבל מפחדת לעשות לו נזק עם הבכי הזה...
ממש מוטרדת
כל הדיבורים לא עוזרים...
תודה מראש
מיואשת
מאת: אורח/ת
2. לא נרדם לבד
04/11/2015 17:18
היי,

ראשית אפשר להוסיף קצת אור או במסדרון או מנורת לילה אם זה יעזור עם הפחד.
שנית, אם את חושבת שיש עניין של פחד אפשר יום יומיים להישאר איתו, אבל להחליט על זה מההתחלה. הישארות אחרי בכי ממושך מלמדת אותו שזה מה שצריך לעשות על מנת שתגיעו וזה רק מקבע את הבכי.
אם את חושבת שנושא הפחד עבר אז אפשר להניח ולצאת מהחדר. חשוב תמיד לחזור ולתת מענה לכל בכי. כלומר, כשהוא בוכה, לחזור להרגיע ורק כשהוא רגוע לצאת שוב. גם אם יהיו הרבה כניסות בפעם הראשונה. על מנת שזה יתחיל להשתנות מומלץ להתמיד בזה לפחות 3 לילות.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד