בן שנתיים עובר למיטה שלנו באמצע הלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן שנתיים עובר למיטה שלנו באמצע הלילה
05/01/2016 21:35
היי
בני בן שנתיים, עבר לפני כחודשיים לחדר משלו ולמיטת מעבר. עד אז ישן איתנו בחדר במיטת תינוק.
היום הוא נרדם עמצאית-אחרי סיפורים ושיר אנחנו יוצאים והוא נרדם. אם בוכה אנחנו פותחים את הדלת ואומרים לו "אמא/אבא פה" והוא חוזר לישון.
ישן רצוף כל הלילה עד לפני שבועיים. כל לילה הוא מתעורר סביב 2-3 בוכה וקורא לנו לבוא. אנחנו באים נותנים לו נשיקה ויוצאים והוא ממש צורח. לא מוכן לחזור לישון ורוצה רק לבוא לישון איתנו
אנחנו כל פעם יוצאים ונכנסים יושבים לידו קצת ובסוף זה נגמר אחרי שעה מתישה שבסופה הוא פשוט קם מהמיטה שלו ועובר אלינו ואנחנו פשוט עייפים אז מוותרים..
איך אפשר לשנות את המצב בלי בכי מיותר ושלא יצור אצלו פחד/חרדה?
מאת: אורח/ת
2. בן שנתיים עובר למיטה שלנו באמצע הלילה
06/01/2016 11:49
היי,

ראשית הייתי מנסה להבין מה קרה לפני שבועיים שמוביל לרגרסיה, האם זה קשור לזמן מעבר החדר?

אם זה קשור למעבר חדר, אפשר שהמעבר יהיה מעט הדרגתי, למשל כמה ימים לשבת ליד הדלת עד שהוא יירדם, ואחרי שהוא יקבל את הביטחון אז להשאיר ולצאת. אולי, לבחון את האפשרות להשאיר את הדלת פתוחה. לנסות למצוא משהו שקצת מקל ומרגיע אותו בחדר החדש.
חשוב תמיד להמשיך ולגשת אליו כשהוא בוכה ולתת לו את המענה. עם זאת, חשוב מאוד! לא לסיים את ההרדמה אצלכם במיטה אלא אצלו. עם כל הקושי, בטווח הרחוק זה הדבר היחיד שיקצר את ההרדמות.
בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. המשך..
10/01/2016 21:09
זה לא קרה בסמוך למעבר לחדר אלא כחודשיים אחרי. לא נראה לי שזה קשור לזה.
התחלתי לעבוד בערב פעמיים בשבוע זה הדבר היחיד שאולי קשור... אני לא איתו בהרדמה
בכל מקרה תמיד הוא נרדם במיטה שלו ובקלות בלי בכי.
השאלה היא איך להגיב כשהוא מגיע אלינו למיטה? להחזיר אותו למטה שלו? ואם כן אז לשבת לידו עד שירדם או לצאת?
מאת: אורח/ת
4. המשך
12/01/2016 13:53
היי,

זה באמת כנראה לא מעבר החדר.
אם הוא יודע להירדם לבד אז להחזיר למיטה ולצאת מהחדר. כשהוא בוכה, חוזרים להרגיע את הבכי ויוצאים שוב, כך עד שהוא נרדם.

אם הוא לא יודע להירדם לבד אז לשבת בחדר עד שהוא נרדם ואחרי 3-4 לילות כאלה כשההרדמות טובות וללא בכי גם במהלך הלילה אז אפשר להניח ולצאת מהחדר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד