בן שנה מתעורר בלילה כל שעה - שעתיים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן שנה מתעורר בלילה כל שעה - שעתיים
25/02/2016 11:37
הי! יש לי בן כמעט בן שנה. עד היום הוא היה ישן לילות שלמים חוץ מפעם אחת שהיה קם לאכול וחוזר לישון.
בשבוע האחרון הוא מתעורר הרבה, כשמיום ליום זה מחמיר.
הוא מתעורר בבכי/צרחות והרבה פעמים קשה מאוד להרגיע אותו בלי הנקה.
הוא הולך לישון בסביבות 7 וחצי בערב אחרי הנקה ונרדם במיטה עם טפיחות, הוא מתעורר פעם ראשונה בסביבות 10 וחצי - 11. הוא יונק וחוזר לישון, מאז הוא קם כל שעה- שעתיים ובלילה האחרון כל פעם שהרדמנו אותו הוא התעורר אחרי 20 דק שוב.
פעם אחת ניסינו (בסבל רב) לתת לו לבכות כדי שירגע לבד והוא פשוט לא הפסיק לצרוח עד שניגשנו אליו.
נראה שלא כואב לו שומדבר... היו לנו מתישהו שבועיים שהוא גם לא ישן בהם שהיה ברור שזה נובע מכאבי שיניים ועכשיו זהו לא המצב.
יש לציין שהוא ויתר על השנת בוקר שלו לפני כשבועיים ושבמשך היום הוא ישן כשעה- שעה וחצי בצהריים לא יותר.
מה אפשר לעשות? אשמח לקבל עצה טובה.
תודה
מאת: אורח/ת
2. בן שנה מתעורר בלילה כל שעה - שעתיים
25/02/2016 14:25
היי,

יש לשים לב שהא לא מגיע עייף מאוד ללילה. במידה וכן, להקדים את שעת השינה.
מעבר לזה, מומלץ להתחיל לנתק את הקשר בין אוכל לשינה, אם הוא נרדם בזמן האוכל אז לא לאפשר את זה (לתת לאכול מבלי שיירדם), ובמקביל כדאי להתחיל ללמד אותו להירדם ללא הטפיחות.
ככל שהוא ידע להירדם ללא עזרה, כך הוא יישן יותר טוב.
אני מאמינה בגישה שאומרת לתת מענה לכל בכי- כלומר, בכל פעם שהוא בוכה, לגשת ולהרגיע אותו.

אם אתם מסתבכים אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה ושאלה נוספת
25/02/2016 22:37
תודה על התשובה.
אם תוכלי לפרט איך מרגיעים אותו ללא הטפיחות?
תודה!
4. טפיחות
26/02/2016 18:20
כשאנחנו רוצים לתת מענה לבכי אז המענה הוא תמיד במגע (טפיחות, ליטוף, וכו..). אבל יש להבחין בין הרגעה להרדמה, כשנרצה לגמול מהמגע אז בכל פעם שהוא רגוע תפסיקו לטפוח וכשהוא בוכה תחזרו להרגיע בעזרת הטפיחות. תמיד הרגעת בכי תהיה עם מגע שלכם, אך ההרדמה לא.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. תינוק בן שנה מתעורר כל שעה גג שעתיים בבכי וצרחות.
22/12/2019 5:07
היי.
יש לי תינוק בן שנה ..
היום שלו כעקרון מתחיל בסביבות 10 בבוקר זה השעה שהוא קם..
ואחרי זה הולך לישון צהריים בסביבות 15.00הוא ישן סהכ 40 דקות לא מסכים לישון יותר מזה..
ובלילה הוא הולך לישון בסביבות 21.00 (הוא לא מסכים לישון לפני זה) ואז הוא ישן עד 12.30 /1.00 בערך ומאז מתעורר הרבה בלילה יש לילות שזה כל שעה עגוולה...
הוא לא יונק..
אבל מוצץ את הבקבוק..(לא תמיד זה מלא..לפעמיים הבקבוק ריק וככה הוא נרדם)
השאלה איך אוכל לעשית שיפסיק להיות תלותי בבקבוק ונראלי ככה ישן לילה שלם..
וגם במשך היום מה לעשות לגבי השינה שלו??
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד