חזרה לשינה לאחר שינה קצרה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. חזרה לשינה לאחר שינה קצרה
21/03/2016 11:45
שלום,
תינוק בן חודשיים, מתעורר במהלך היום לאחר 40-45 דק שינה.
אנסה להאריך כפי שמומלץ כאן. אך אם ההארכה לא מצליחה והוא בכל זאת מתעורר- האם לנסות להרדימו חזרה (לפעמים אני מצליחה ואז הוא ישן- שעה וחצי-שעתיים) או לתת לו זמן עירות לפני ההרדמה הבאה?
ואם התשובה היא לתת זמן עירות- האם הוא צריך להיות קצר יותר מכיוון שיהיה עייף? (כשמתעורר משינה ארוכה הוא חוזר לישון אחרי שעה)
תודה
מאת: אורח/ת
2. חזרה לשינה לאחר שינה קצרה
22/03/2016 15:28
אם הוא בכל זאת מתעורר אז השינה "נגמרה", לא לנסות להחזיר לישון.
לתת לו זמן ערות ולעקוב אחר סמני עייפות וכשהוא מגלה אותם אז להרדים שוב. סביר להניח שזה יהיה בפער קצר יותר מלאחר שינה ארוכה.
המטרה להגיע למצב שהוא ישן את השעה וחצי-שעתיים אבל מבלי להתעורר באמצע.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה וזקוקה להבהרה
23/03/2016 15:38
מעניין אותי לדעת- למה בעצם לא להחזיר אותו לישון? אם הוא קם בבכי וברגע שאני מרימה אותו הוא נרגע וממשיך לישון לי על הידיים, אז בכל זאת להעיר אותו?? האם זה יקבע את התופעה גם בגיל כל כל צעיר? (חודשיים)
וגם: האם יש טעם לנסות להאריך את השינה בגיל הזה? אולי זה יחלוף מעצמו כשיגדל קצת? כרגע הוא כן מצליח לישון פעם אחת ביום שינה אחת ארוכה ברצף ללא התערבות. כשניסיתי להאריך זה הרגיש חסר טעם- לא משנה באיזה שלב נכנסתי לחדר- הוא כבר התחיל לזוז. כאילו מהרגע שאני מניחה אותו בעריסה הוא בעצם מתחיל להתעורר וזה לוקח לו 40 דק... לא משנה איתי או בלעדיי.
שוב תודה :)
4. הבהרה
27/03/2016 14:07
החזרה לשינה במהלך היום מקבעת דפוס של שינה קצרה. בעצם התדירות שהוא יצטרך את העזרה לחזור לישון גדלה. החשש שזה יתחיל להיות גם במהלך הלילה.
אם הוא נרדם על הידיים אז לא להעיר. לנסות למנוע את ההירדמות הזו, זה גם מרגיל הירדמות על הידיים והמטרה שילמד להירדם במיטה.
דפוס של שינה קצרה יכול להתקבע בגיל הזה. הירדמות על הידיים פחות עכשיו, יותר בהמשך. אבל תמיד השאיפה היא להרגיל להירדם במיטה כל עוד זה מתאפשר.
אם זה מרגיש לך חסר טעם אז המתיני עוד שבוע ותראי אם זה מסתדר מעצמו. אם יש שעות בהם הוא ישן ארוך והלילות סה"כ בסדר, אז לפני הארכה הייתי בודקת את עיתוי השינה בשעות בהן השינה קצרה.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. שוב תודה
28/03/2016 13:07
מה זאת אומרת לבדוק את עיתוי השינה?
אם הוא ישן שינה שנה קצרה זה יכול להיות סימן לכך שהרדמתי מוקדם מדי או מאוחר מדי?
6. סמני עייפות
29/03/2016 13:31
תבדקי מתי הוא מתחיל לגלות סמנים ראשונים.
בדר"כ, שינה קצרה מדי מעידה על עייפות גדולה (כלומר, יש צורך להקדים את שעת השינה). זה תלוי גם בהרדמה.
הכי נכון לעשות מעקב של סמני עייפות כמה ימים לנסות קצת להקדים וקצת לדחות ולראות איפה הכי נכון ונעים (גם ההרדמה טובה וגם השינה יחסית ארוכה).
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד