שיבוש בשינה בן 7 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שיבוש בשינה בן 7 חודשים
21/07/2016 8:07
שלום ותודה מראש על העזרה.
בני בן 7 חודשים ומאז נולד הוא יודע להירדם עם מוצץ לבד. בלי נדנודים וכאלה. לאחרונה הוא ממש תנועתי בזמן הרדמות. מנופף בידיים ורגליים והוא לא גם להתהפך אז כל רגע הוא מתהפך על הבטן ומתחיל לשחק עם המגן ראש ואז אני צריכה כל פעם לחזור ולהפוך אותו. לפעמים הוא כל כך תנועתי עם הידיים שהדרך היחידה להרדים אותו היא להחזיק לו ידיים. בקיצור, ממצב שבו שמנו אותו במיטה והוא נרדם תוך כמה דקות הגענו למצב שזה לוקח 20 דק. אנחנו ממש מקפידים לשים לב לסימני עייפות. ניסיתי לקצר/להאריך זמן עירות ולא נראה שזה משפיע.
אשמח לשמוע מה אפשר לעשות.
מאת: אורח/ת
3. שיבוש בשינה בגיל 7 חודשים
23/07/2016 16:52
היי
מבחינת זמן , 20 דקות זה ממוצע הירדמות טיבעית נורמלית.
מה שיכול להתחיל להיות בעייתי הוא הצורך בכם במהלך זמן ההירדמות.
כל עוד הוא אינו בוכה אין צורך לגשת אליו. גם אם הוא מתיישב, מתהפך או בעתיד ייעמד, הרעיון בהירדמות עצמאית זה שהוא יכול לשכב במיטה ובהדרגה להיכנס לשינה פעילה.
לכן, כנסו אליו לחדר רק כשהוא בוכה, הרגיעו את הבכי וצאו שוב.
כל עוד אינו בוכה הוא יצליח להירדם לבד גם אחרי כמה דקות של ערות במיטה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
4. שאלת המשך
24/07/2016 19:40
תודה על התשובה.
שאלה נוספת- הוא חולק חדר עם אחותו בת ה3. לעיתים הוא מתעורר אחרי ההנקה בארבע בבוקר ולוקח לו זמן לחזור לישון, משהו כמו ארבעים דקות. הוא מתהפך במיטה וממלמל בקול רם. אנחנו מפחדים שהיא תתעורר אז כל כמה דקות חוזרים לחדר ומחזירים לו את המוצץ לפה. האם זה טעות? מצד אחד לא רוצה שיפתח תלות ומצד שני לא רוצה שהגדולה תתעורר בחמש בבוקר.
תודה
מאת: אורח/ת
5. המשך
27/07/2016 13:59
היי,

בעקרון המצב האידאלי הוא לא לגשת אליו באמת כדי שלא תתפתח תלות בעזרה שלכם (אלא אם הוא בוכה כמובן). אם לגדולה אין בעיות שינה היא תלמד "לסנן" את הרעש שלו, בפעמים הראשונות, אם היא תתעורר יש להחזיר אותה לישון.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד