הפרעת שינה בת שנה וחצי

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. הפרעת שינה בת שנה וחצי
09/08/2016 9:21
בתי בת שנה וחצי. תאומה.

כמעט תמיד חוויתי עימה בעיות שינה והירדמות .
תמיד היה איתה קושי בכל מה שקשור לשינה ולאיכות השינה.

לפני כ חודשיים וחצי נכנסה לגן.
בנושא ההירדמות והשינה עשה רושם שחל שיפור.( בגן ישנה בסדר גמור לדברי הסייעות. בין שעה וחצי לשעתיים)
היתה נרדמת יותר בקלות והיקיצות הליליות פחתו ואף היו לילות של שינה רצופה.
בשבוע וחצי האחרון חלה נסיגה ושוב חזרנו לנקודת ההתחלה.
נרדמת בדרכ עם שירים בטלווזיה ברקע ערוץ הופ לילדים") כמו תמיד אך שוב לאחר 40 ד או שעה מתעוררת בבכי וחייבים להרגיעה על הידיים ואז להחזירה למיטה.
אני מוציאה אותה משום שהיא בוכה מאד ועלולה להעיר את אחותה התאומה.
ואז בסביבות 2 וחצי 3 בלילה באופן קבוע מתעוררת בבכי עצבנית ולא רגועה ומאד מאד קשה להרגיע אותה.
מציעה לה מים אך היא מסרבת בדרכ ולא חוזרת לישון.
לא ניתן להחזירה בכלל למיטה שלה לישון.
היא בוכה מאד ולא נרגעת. גם במיטה שלי היא אינה נינוחה. וכך במשך שעתיים.
לפעמים בקבוק מטרנה עוזר ולעיתים היא מסיימת בקבוק ושוב בוכה ולא נרדמת.
מה עליי לעשות? כל מה שאני עושה לא עוזר ולא ברור לי מה קורה לילדה שוב פתאום.
כל היקיצות האלו וחוסר השינה והיקיצות הקבועות ולוקח לה שעתיים לחזור לשינה.

אני מותשת ועייפה מאד ורק רוצה לעזור לילדה ולהבין מה קורה פה.

תודה רבה
מאת: אורח/ת
2. הפרעת שינה בת שנה וחצי
13/08/2016 17:56
היי,

איכות השינה והקושי להירדם לרוב נובעים מתלות בדברים חיצוניים על מנת להירדם. כלומר, היא אינה יודעת להירדם בכוחות עצמה אלא זקוקה לעזרה מכם (אם זה הבקבוק, מים ואולי דברים נוספים)ומכאן נוצרים גם חלונות העירות בלילה.
הכניסה לגן שיפרה מעט כי היה סדר בוקר וזה עזר אך זה אינו משהו שמחזיק מעמד. גם אם היא תדע להירדם בכוחות עצמה בגן ותישן שם טוב, אין זה אומר שהיא תדע להירדם בבית.
הדרך לשפר לה את איכות השינה היא להתחיל ללמד אותה להירדם בעצמה ולהישמע לסמני עייפות שלה. בשלב הראשון אפשר לשבת לידה ולתת לה מגע עד הירדמות ואח"כ להמשיך בתהליך מבוקר עד הירדמות עצמאית.
אם את מסתבכת, את מוזמנת ליצור קשר טלפוני.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. המשך בת שנה וחצי
14/08/2016 21:07
תודה על תשובתך. רק עוד הבהרה קטנה. לא ייתכן מצב שהיא אכן רעבה במהלך הלילה? ובכלל איך ניתן לדעת אם היא אכן רעבה או שהבקבוק רק מרגיע ומרדים? תודה רבה
מאת: אורח/ת
4. המשך בת שנה וחצי
15/08/2016 12:18
יש שתי דרכים עיקריות לדעת
1. במידה והבקבוק אינו עוזר לה להירדם היא תאכל, תסיים, תכנס ערה למיטה ושם תירדם. במידה והיא אוכלת לפעמים הרבה לפעמים מעט אבל עד שהיא נרדמת ומתקשה להירדם ללא בקבוק (גם אם אכלה שעה- שעתיים לפני) זה אינו מרעב.
2. ככל שהיא גדלה וגם אוכלת מוצקים במהלך היום, כמות האוכל בלילה צריכה לרדת. במידה וכמות האוכל נשארת או הדבר (והיא גם אוכלת יותר ביום) או במיוחד עם כמות האוכל עולה זה סימן שזה הרגל.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד