התנהגות הילד לפני לידה של תינוק חדש

סיגל מיכאלי
היי, קוראים לי סיגל מיכאלי ואני אמא לשלושה ילדים. אני יודעת כמה מהנה להיות הורים, אך לצד רגשות האושר והשמחה קיים בלבול רב. לא פעם מתעוררות שאלות כגון: האם אני אמא טובה? האם אני מעניקה לתינוק שלי את מה שהוא צריך? עי... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הורים לתינוקות

1. התנהגות הילד לפני לידה של תינוק חדש
20/10/2010 2:22
הי,לנו יש ילד בן שנתיים וחצי,ואוטוטו יוולד תינוק חדש אצלנו.אנו שמים לב להתנהגות מאד מוזרה בעיקר אם מתעורר בלילה ממשהו,הוא לא מפסיק לצרוח שהוא רוצה לישון
"במיטה שלו" כשהכוונה היא למיטה של ההורים .אנו בד"כלא מוותרים ועושים הכל כדי שיישאר ולרוב מצליחים.מה שמטריד אותי,זה שתוך כדי כעס וצרחות הוא ממש רועדת ובוכה בצורה מפחידה,שגורמת לי לעשות כרצונותמפחד שחלילה יקרה לו משהו פסיכולוגי.
אנא אם יש תשובה מקצועית למה שקורה,ומה צריך לעשות אשמח לדעת
מאת: אורח/ת
2. סיגל מיכאלי יועצת -מה קורה שמצטרף תינוק חדש
30/10/2010 18:25
היי אני כל כך מבינה את הקושי שאת חווה ,מצד אחד להענות לפעוט הקטן והרך ומצד שני האם להכנע ,מה עושים ואיך ?? קצת קשה לתת תשובה מעל דפי הפורום משום שיש שאלות רבות שצריכות להשאל כמו האם הוא חווה שינוי כלשהו?? האם הוא קולט ממך לחץ או התרגשות ,מה אומרים לו על התינוק שעומד להיוולד? האם מבקרים אותו או מחמיאים לו ? האם אומרים לו עכשיו אתה תהיה האח הגדול דבר שיכול לעורר לחץ ובהלה .
אין ספק שהפעוט חווה התרגשות לצד פחד מהלא נודע ,אני מציעה לנסות לתקשר איתו על ידי ציור על ידי שיחה ,לנסות להגיע לליבו לדבר איתו על תחושות ורגשות ,לפני שבועיים ערכתי ביקור בית דומה על לפעוט בגיל שנתיים++ שרצה לזרוק את אחותו התינוקת לפח בברור גילתי כמה הוא חושש ,כמה קשה לו ,לפני יומיים האמא התקשרה וסיפרה שהוא מנשק את אחותו ומלטף ואוהב אותה ,לכן אני לא יודעת בדיוק מה בנכם חווה אבל אני מאמינה שברור ואהבה והדרכה מתאימה ישנו את התמונה ,ימים של שמחה ,
מיכאלי סיגל מחברת הסוד בגידול קטנטנים
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד