התמודדות עם תינוק נוסף

סיגל מיכאלי
היי, קוראים לי סיגל מיכאלי ואני אמא לשלושה ילדים. אני יודעת כמה מהנה להיות הורים, אך לצד רגשות האושר והשמחה קיים בלבול רב. לא פעם מתעוררות שאלות כגון: האם אני אמא טובה? האם אני מעניקה לתינוק שלי את מה שהוא צריך? עי... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הורים לתינוקות

1. התמודדות עם תינוק נוסף
28/11/2009 8:38
שלום לך, יש לנו תינוק מקסים בן כמעט שנתים. הוא נכד ובן יחיד כך שכל תשומת הלב מופנת אליו. אנו מתחילים לחשוב על הבאת תינוק נוסף למשפחה. אני מאוד חוששת ולא יודעת כיצד אוכל להשקיע ולתת את אותה תשומת הלב לבננו הנוכחי וכנגד- כיצד יקבל התינוק החדש את מה שהראשון קיבל. אני מרגישה ממש תחושות של בגישה. האם יש מספיק אהבה ואנרגיות לשניים? אני רוצה להתינוק החדש יקבל את כל האהבה וההשקעה שקיבל בננו הראשון. האן זה אפשרי ? תודה מראש
אדית
מאת: אורח/ת
2. הרחבת המשפחה
28/11/2009 18:01
היי אני שמחה על השאלה מפני שהיא מראה שאת במודעות ואת מבינה שהבאת ילד נוסף למשפחה תגזול מבנך חלק מתשומת הלב ,
פסיכולוגים ממליצים על פער של 3-4 שנים בין ילד לילד ,דבר נוסף בנך הוא פעוט ולא תינוק .אני בטוחה שהשקעת בו המון תשומת לב ואין זה אומר שלא תמשיכי לתת את אותה תשומת הלב,אלא תשומת הלב תהיה פחות בכמות ויותר באיכות,בנך גם ילמד מסר חשוב לחיים :דחיית סיפוקים, לחלוק עם אחרים, התמודדות עצמאית ,תינוק נוסף כשהוא יהיה בערך בן 3 שנים רק יכול לתרום לו ,לגבי התינוק שיוולד אין סיבה שלא יקבל אהבה וחום ,ייתכן שלא תוכלי להיות טוטאלית איתו 24 שעות אבל בהחלט תעניקי לו יכולות של אמא מודעת עם ניסיון {אם לקח לך זמן להבין מה בנך רוצה בעת שבכה ,הזמן עם הילד השני מתקצר }
אני בטוחה שתסתדרו,ושני הילדים יקבלו את כל מה שיש לך לתת ולבן זוגך ,המון הצלחה סיגל מיכאלי
סיגל מיכאלי,
סדנאות יוגה בייבי ועיסוי תינוקות, ייעוץ אישי לסדר יום הנקה והרגלים.
מחברת הספר "הסוד בגידול קטנטנים".
לקבלת טיפים למייל שלכם, טיפים להורות מהנה, אתם מוזמנים להרשם באתר האינטרנט שלי http://www.sigaliot.net
לקביעת פגישה אישית: 0507585893
סיגל
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד