תינוקת שכל הזמן אומרת לא

סיגל מיכאלי
היי, קוראים לי סיגל מיכאלי ואני אמא לשלושה ילדים. אני יודעת כמה מהנה להיות הורים, אך לצד רגשות האושר והשמחה קיים בלבול רב. לא פעם מתעוררות שאלות כגון: האם אני אמא טובה? האם אני מעניקה לתינוק שלי את מה שהוא צריך? עי... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הורים לתינוקות

1. תינוקת שכל הזמן אומרת לא
02/01/2010 1:52
לא יודע מדוע, בתי בת השנה וחצי כל הזמן מנסה לעשות את ההפך ממה שאנו רוצים. אם זה ללבוש חולצה, לנעול נעליים, להכנס לכסא ברכב ומה לא.
האם להלחם בה?
באיזו דרך?
מצד אחד לא רוצים להעמיד אותה במקומה יותר מדי ומצד שני זה פוגע לנו באיכות החיים.
נ.ב. מהיום הראשון היא הייתה בעלת אופי מרדני שזה חמוד, אבל אצל אחרים.

תודה
מאת: אורח/ת
2. אסרטיבית
04/01/2010 9:41
היי אני בהחלט מבינה את הקושי שאתה חווה ונכון לגדל ילד אסרטיבי זה לא קל ,אז מה עושים ?? לא פעם אני עורכת ביקורי בית בשל הסיבה שציינת ,אני מספרת לך זאת כדי שתדע שזוהי בעייה שכיחה ,כלומר כאשר יש שינוי ומעבר מתינוק לפעוט ,יש שינוי גם ברצונות וגם בדרישות הפעוט ,מה בכל זאת עושים : ראשית מבינים שזהו שלב התפתחותי הרצון להיות עצמאית מבלי שיאמרו לי מה לעשות שנית אתה ואשתך מחליטים על משהו שהוא מאוד עקרוני וקובעים אותו כחוק ומכבדים אותו ,לדוגמא היא לא יכולה לצאת עירומה מהבית אבל יכולה לצאת עם פיגמת לילה ,לפי התאור שלך נכנסתם עם הילדה למצב של משחקי כוח ,תעשו אתחול מחדש ,אתם לא נלחמים אתם מציבים גבול לא ייתכן שלא תסכים כסא בטיחות אבל אי אפשר להושיב אותה בכוח אפשר להסביר לה ,לשים לה דיסק נעים ולשים בכסא וגם אם היא תבכה לומר אני מבין את הכעס שלך אבל בנסיעה את חייבת לשבת בכסא ולא לתת יותר מדי הסברים או להתווכח אתם אומרים פעם אחת וזהו .גבול הוא דבר חשוב אין צורך ביותר מדי גבולות אבל כשיש לילד גבול זה מעניק לו ביטחון עצמי גבוה ,בהצלחה סיגל מיכאלי
סיגל מיכאלי,
סדנאות יוגה בייבי ועיסוי תינוקות, ייעוץ אישי לסדר יום הנקה והרגלים.
מחברת הספר "הסוד בגידול קטנטנים".
לקבלת טיפים למייל שלכם, טיפים להורות מהנה, אתם מוזמנים להרשם באתר האינטרנט שלי http://www.sigaliot.net
לקביעת פגישה אישית: 0507585893
סיגל
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד