הצבת גבולות

סיגל מיכאלי
היי, קוראים לי סיגל מיכאלי ואני אמא לשלושה ילדים. אני יודעת כמה מהנה להיות הורים, אך לצד רגשות האושר והשמחה קיים בלבול רב. לא פעם מתעוררות שאלות כגון: האם אני אמא טובה? האם אני מעניקה לתינוק שלי את מה שהוא צריך? עי... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הורים לתינוקות

1. הצבת גבולות
04/01/2010 14:55
שלום,
בזמן האוכל התינוקת שלי (בת 10 חודשים) לוקחת אוכל בידיים וזורקת על הריצפה. גם כשאני נותנת לה בכפית היא מכה בה ומעיפה אוכל.
אני מאוד עדינה איתה ומסבירה לה בכל פעם שלא זוקרים אוכל ושאם היא לא רוצה, שתשאיר את האוכל על המגש. אני שואלת לפני כל ביס אם היא רוצה, ולפעמים היא מנידה את ראשה לשלילה ואז אני מחכה עוד קצת ומנסה שוב. (או מציעה לה מים).
אני מרגישה שהיא מבינה הכל, ושהיא יודעת שהיא לא אמורה לזרוק או להכות בכפית, אבל בוחרת להמשיך. איך משנים את המנהג הזה?
תודה,
אור
מאת: אורח/ת
2. גבולות לקטנטנה
04/01/2010 15:32
היי אור ,אני מבינה שבתך אוכלת מוצקים ,אם את יודעת שהיא רעבה אין צורך לשאול אותה לפני כל ביס האם היא רוצה לאכול או לא זה מבלבל אותה ,אז בואי נעשה סדר בגיל 10 חודשים חל מהפך התינוקות הופכת לאט לאט לפעוטה {גיל שנה = פעוט } היא מגלה את היכולות המוטוריות שלה את הקול שלה וזה עושה לה נעים וגם מבלבל ולא תמיד היא יודעת מה טוב ומה לא שאלות כמו את רעבה לא כל כך ברורות לה ,מה עושים ?? בספר שכתבתי הסוד בגידול קטנטנים אני מדברת על חופש ועל משמעת על חשיבות הגבול אז מה עם את עדינה ניתן לשים גבול גם בעדינות אבל באסרטיביות לכן הייתי מציעה להאכיל את הילדה בכפית את רוב הארוחה וחלק לתת לה למעוך להעיף זה טבעי אין צורך להעיר על זה ,לא הייתי משנה את המנהג לחוש מזון למעוך ולהכות בכסא עם הכפית זה גירוי נהדר ,הייתי נותנת לה צבעי אצבעות לא רעילים כדי שתהנה מזה ,אבל בהחלט הייתי מאכילה אותה בכפית ורק חלק מהארוחה נותנת לה לשחק, לפני האוכל לאמר האם את רעבה אמא עכשיו תאכיל אותך ואחר כך אני מבטיחה שאתן לך לאכול בעצמך ,בהצלחה סיגל מיכאלי
סיגל מיכאלי,
סדנאות יוגה בייבי ועיסוי תינוקות, ייעוץ אישי לסדר יום הנקה והרגלים.
מחברת הספר "הסוד בגידול קטנטנים".
לקבלת טיפים למייל שלכם, טיפים להורות מהנה, אתם מוזמנים להרשם באתר האינטרנט שלי http://www.sigaliot.net
לקביעת פגישה אישית: 0507585893
סיגל
3. גבולות לקטנטנה
04/01/2010 15:34
היי אור ,אני מבינה שבתך אוכלת מוצקים ,אם את יודעת שהיא רעבה אין צורך לשאול אותה לפני כל ביס האם היא רוצה לאכול או לא זה מבלבל אותה ,אז בואי נעשה סדר בגיל 10 חודשים חל מהפך התינוקות הופכת לאט לאט לפעוטה {גיל שנה = פעוט } היא מגלה את היכולות המוטוריות שלה את הקול שלה וזה עושה לה נעים וגם מבלבל ולא תמיד היא יודעת מה טוב ומה לא שאלות כמו את רעבה לא כל כך ברורות לה ,מה עושים ?? בספר שכתבתי הסוד בגידול קטנטנים אני מדברת על חופש ועל משמעת על חשיבות הגבול אז מה עם את עדינה ניתן לשים גבול גם בעדינות אבל באסרטיביות לכן הייתי מציעה להאכיל את הילדה בכפית את רוב הארוחה וחלק לתת לה למעוך להעיף זה טבעי אין צורך להעיר על זה ,לא הייתי משנה את המנהג לחוש מזון למעוך ולהכות בכסא עם הכפית זה גירוי נהדר ,הייתי נותנת לה צבעי אצבעות לא רעילים כדי שתהנה מזה ,אבל בהחלט הייתי מאכילה אותה בכפית ורק חלק מהארוחה נותנת לה לשחק, לפני האוכל לאמר האם את רעבה אמא עכשיו תאכיל אותך ואחר כך אני מבטיחה שאתן לך לאכול בעצמך ,בהצלחה סיגל מיכאלי
סיגל מיכאלי,
לקבלת טיפים למייל שלכם, טיפים להורות מהנה, אתם מוזמנים להרשם באתר האינטרנט שלי http://www.sigaliot.net
סיגל
4. אוכל עף באוויר
04/01/2010 20:30
היי סיגל, תודה על התשובה.
הבעיה היא שכאשר אני מאכילה אותה בכפית, עוד לפני שהכפית מגיעה לפה שלה היא מכה בכפית וכל האוכל נשפך/ עף ממנו. אני אומרת באסרטיביות
וכלום לא עוזר. בכמה ביסים הראשונים היא פותחת את הפה ואוכלת יפה,
אבל אחרי 3-4 כפיות היא מתחילה להעיף.
זה אולי נשמע מצחיק, אבל נורא קשה להאכיל אותה ככה.
לכן התחלתי לשאול אם היא רוצה עוד, או להציע משהו אחר..

איך יכול להיות שנמאס לה או שהיא לא רעבה אחרי כל כך מעט אוכל?
מאת: אורח/ת
5. רעבה או משתעשעת עם האוכל
04/01/2010 21:21
היי זה נשמע מצחיק אבל....למה לא לצחוק הרי יום אחד בעוד 20 שנה תצחקי מזה ,אבל מה באמת עושים מנסים טכניקה שהיא לא תצליח לגעת בכפית מפתיעים מלמעלה מהצד או מחליטים לשים גבול לא להרעיב אותה אבל אם היא מזיזה את הכפית ולא ניתן להאכיל אז להפסיק את הארוחה למספר דקות ,להסיח את דעתה ולחזור ולהאכיל,מכיוון שאני לא יודעת מה משקלה ואני לא יודעת כמויות מזון יכול להיות שהיא לא רעבה ותגדילי טווח קבלת המזון בהצלחה סיגל מיכאלי
סיגל מיכאלי,
סיגל
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד