לנתח או לא?

פרופ' אייל שיינר
פרופסור אייל שיינר יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. חוקר בעל שם עולמי ברפואת אם-עובר. פרופסור שיינר זכה בפרסי מחקר רבים ופרסם מאות מאמרים מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הריון ולידה רפואי

1. לנתח או לא?
02/03/2012 12:16
שלום ד"ר
קצת רקע לפני השאלה:
1. לידה קיסרית עקב ברדיקרדיות עובר בשבוע 31 (ילד בן 3 בריא ומקסים)
2. הפלה בשבוע 17- לא נמצא דופק- ציטוטק+גרידה
3. היפרדות שיליה מלאה בשבוע 33 מות עובר- ניתוח קיסרי.

בשתי הניתוחים הקיסריים נכתב שיש לי רחם דו קרני.
עברתי היסטרוסקופיה ראשונה אחרי הגרידה - נמצא "הרחם מתאים לדו קרני"
עברתי היססטרוסקופיה נוספת לאחר היפרדות השיליה וא"ס תלת מימד נמצא מחיצה בגודל 40% מהרחם.

הומלץ לי לעבור ניתוח להסרת המחיצה- אני בדילמה קשה עקב הסתירה בין הממצאים בניתוח לבין האולטראסאונד וההיסטרוסקופיות.
1. במידה ואחליט לעבור ניתוח האם זה לא מסוכן לרחם? אני חוששת שבסוף יגלו שיש לי דו קרני ויפגעו בי.
2. האם לאור העבר שלי אלו תופעות של רחם מחיצתי? (עברתי את כל בדיקות הקרישיות שקיימות והכל תקין)
3.בשתי ההריונות של הלידות המאוחרות (שבועות 31, 33) היה לי לחץ דם גבוה .
לחץ דם גבוה בהריון יכול להגרם בעקבות רחם עם מחיצה?
מצטערת אם השאלה ארוכה אך אני דואגת מאוד וכמובן שמיותר להוסיף שעברתי מספיק ואין לי כוח לעוד סיבוכים מיותרים. אשמח לשמוע את דעתך בנושא.
תודה רבה.
מאת: אורח/ת
2. -
02/03/2012 14:18
שלום לך- אכן סיפור מורכב ולא פשוט והאי התאמה מדאיגה. את בדיוק מקרה ליעוץ אמיתי מול רופא שיעבור על כל המקרה ויבצע בדיקה, ולא מקרה ליעוץ בפורום. המון בריאות, ומחזיקים אצבעות...
פרופסור אייל שיינר
יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
אתר הבית: http://www.eyalsheiner.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד