עובר התהפך למצב עכוז

פרופ' אייל שיינר
פרופסור אייל שיינר יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. חוקר בעל שם עולמי ברפואת אם-עובר. פרופסור שיינר זכה בפרסי מחקר רבים ופרסם מאות מאמרים מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הריון ולידה רפואי

1. עובר התהפך למצב עכוז
15/05/2012 5:46
שלום.
אני בשבוע 36+2. הייתי היום אצל הרופא ומסתבר שהעובר התהפך ללידת עכוז. הרופא אמר לקבוע מיד תור לרופא להיריון בסיכון על מנת שזה יקבע לי תור לניתוח קיסרי (לשבוע 39).
רציתי לשאול:
1) מה התהליך מכאן והלאה?
2) ההפניה לרופא היריון בסיכון מרפאת חוץ. מה רופא היריון בסיכון אמור לעשות? רק לקבוע תור לניתוח קיסרי, או שהוא אמור לבדוק עוד דברים?
3) האם יש בלידה כזו סיכון גבוה יותר מלידה רגילה?
4) מה הסיכוי שהעובר יתהפך בחזרה?

תודה רבה.
מאת: אורח/ת
2. עכוז
16/05/2012 14:11
הייתי קובע תור- יש משמעות ליעוץ נוסף ראשית עדיין ייתכן והעכוז יתהפך- ולכן אם יוחלט לקבוע תור לניתוח אין צורך לקבוע לפני שבוע 40. תמיד יש אפשרות לנסות היפוך חיצוני. פעולה לא נעימה אך יש לה שיעור הצלחה לא מבוטל. כאמור זה ידויין במפגש. וכן- אנחנו היום לא ממליצים על לידת עכוז וגינלית אלא על ניתוח מתוכנן בשל מחקר שהראה שהתוצאות לעובר טובות יותר ולאם לא גרועות יותר. בריאות.
פרופסור אייל שיינר
יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
אתר הבית: http://www.eyalsheiner.com
3. לידה עכוז
16/05/2012 21:04
הי! אני לפני 8 חודשים ילדתי לידת עכוז טעבית - בדיוק היום כתבתי פה סיפור לידה שלי. הכל היה בסדר.
מבינה מאוד דאגה שלך. עדיין יש לך סיכוי שהוא יתהפך בחזרה למצג ראש. את יכולה לעשות כל מיני תרגילים (יש מלא הסברים ברשת) כדי לעודד אותו.
את לא חייבת לעשות ניתוח קיסרי - זאת החלטה שלך. אבל אחריות גם שלך:-)
שפוט תדעי, שיש אפשרות כזאת.
אני ילדתי לידה ראשונה. חשוב: היה רופא מנוסה במשמרת, אני סך הכל אישה בריאה, הערכת משקל הייתה 2800 (אבל הוא נולד 3400), לא משנה, עדיין לא גדל מידי. מצג היה עם טוסיק למטה (כי משהו צריך לפתוח צוור הרחם או ראש, או טוסיק:-).
הרבה בריאות ולידה קלה.
מאת: Ruth
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד