המוגלובין, פריטין, ברזל ואלספה 3: שבוע 24

פרופ' אייל שיינר
פרופסור אייל שיינר יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. חוקר בעל שם עולמי ברפואת אם-עובר. פרופסור שיינר זכה בפרסי מחקר רבים ופרסם מאות מאמרים מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הריון ולידה רפואי

1. המוגלובין, פריטין, ברזל ואלספה 3: שבוע 24
05/09/2012 14:32
שלום רב,
אני בשבוע ה24 להריוני. בבדיקות דם אחרונות שנעשו בשבוע 22 רמת ההמוגלובין שלי הייתה 12.3 (לאחר שחודש לפני כן הייתה 11.5).
כחודש וחצי שאני לוקחת תוסף תזונה בשם לקטוגלובין (כמוסות לקטופרין) שעוזר בספיגת ברזל, ולוקחת במקביל קפסולה אחת ליום של ברזל עדין סולגאר (25 מ"ג). בנוסף, לוקחת פריג'נטלי ששם יש 36 מ"ג ברזל. וגם לוקחת אלספה 3 תשעה חודשים של אלטמן.

השאלה שלי, הברזל העדין והלקטוגלובין העלו את ההמוגלובין שלי, אך הפריטין ממשיך לרדת כל הזמן (מ26 ל16 ל14 כיום). איך ניתן להעלות את הפריטין? מה המשמעות של זה? הבנתי שלא מומלץ לקחת שתי קפסולות ברזל עדין ביום...

האם צריך לבדוק בבדיקות דם גם את רמת הברזל?

-----------
שאלה נוספת, בחודשים אפריל-יוני לקחתי אלספה 3 רגיל של אלטמן. על הקופסא היה תאריך תפוגה לשנת 2014. לאחר 160 כדורים (80 יום), ראיתי שבתוך הקופסא רשום תאריך תפוגה מאי 2012. שוחחתי עם אלטמן והעניין החמור בטיפול.

השאלה שלי, האם נגרם נזק מהנ"ל? האם גם אם לא נגרם נזק - אז המוצר לא עשה את הפעולה שלשמה לוקחים אותו?

תודה רבה
מאת: אורח/ת
2. תשובה
05/09/2012 14:36
רמת ההמוגלובין תקינה ואין צורך להתעסק ביתר הפרמטרים. אני מניח שהכל יסתדר אחרי ההיריון. לגבי הבדלי תפוגה של מספר חודשים הם חסרי כל משמעות. בריאות!
פרופסור אייל שיינר
יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
אתר הבית: http://www.eyalsheiner.com
3. תודה רבה רבה :))) (ל"ת)
05/09/2012 16:45
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה