חיידק מוזר בשתן - שבוע 33 - מה לעשות???

פרופ' אייל שיינר
פרופסור אייל שיינר יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. חוקר בעל שם עולמי ברפואת אם-עובר. פרופסור שיינר זכה בפרסי מחקר רבים ופרסם מאות מאמרים מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הריון ולידה רפואי

1. חיידק מוזר בשתן - שבוע 33 - מה לעשות???
24/09/2012 17:39
שלום, לפני חודש וחצי, בבדיקה שגרתית של שתן, התגלה חיידק מסוג enterococcus faecalis.
רופאת נשים ביקשה לעשות בדיקה חוזרת, וגם היא יצאה זהה. הרופאה אמרה שבעקרון אמורים לטפל בזה באנטיביוטיקה אבל מכיוון שהחיידק הוא לא אופייני (חיידק צואה), היא הפנתה אותי לאורולוג, שאמר שאין שום צורך באנטיביוטיקה וכל עוד החיידק לא גורם לדלקת שמתבטאת בחום, כאבים וכו', לא עושים כלום. שלחתי את התשובה שלו לרופאת נשים אבל היא התנערה ממני אז אני מנסה לברר בדרכים אחרות מה ניתן לעשות. קבעתי תור לאורולוג נוסף אבל בינתיים שמעתי דעה של רופא נשים אחר והוא טען שבהריון מתייחסים לדברים כאלה לחומרה, ומטפלים באנטיביוטיקה כדי למנוע תופעות לוואי כגון צירים, זיהום וכדומה ,אבל הוא לא רצה להתערב כי הוא לא הרופא המטפל שלי. יש לי צירים די חזקים כבר כמעט חודשיים, זה מאוד מקשה על ההליכה אבל לא ייחסתי את זה לחיידק עד ששמעתי שהוא עלול לגרום לצירים מוקדמים. כמו כן, בשבועיים אחרונים יש לי רגישות בבטן ושלשולים, וגם זה יכול להיות קשור לאותו חיידק. מה לעשות? איזה סוג אנטיביוטיקה ניתן לקחת לטיפול בחיידק מהסוג הזה? אולי צריך לעשות בדיקה נוספת, יותר מקיפה (כמו תרבית מתוך נרתיק)?
תודה רבה מראש!
מאת: אורח/ת
2. דלקת
25/09/2012 18:19
כל דלקת בדרכי השתן דורשת טיפול אנטיביוטי וזה מה שהייתי עושה. טיפול לפי רגישות בתרבית- למשל זינט. בריאות.
פרופסור אייל שיינר
יושב ראש ועדת ההתמחות בבית חולים סורוקה ורופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
אתר הבית: http://www.eyalsheiner.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד