עובדת זמנית והריון, איך זה עובד?

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. עובדת זמנית והריון, איך זה עובד?
22/01/2018 6:06
שלום, התחלתי לעבוד ב 10/12 בארגון גדול החלפה לחל״ד, אני מועסקת דרך חברת כוח אדם כעובד שעתי לחוזה של 6 חודשים עם אופציה לעוד 3 חודשים, סה״כ 9 חודשים שזה המקסימום.
גיליתי שאני בהריון ואני בשבוע 6 כזה, ועכשיו מתחילות הדילמות:
1. האם לספר שאני בהריון ובעיקר מתי? אם אספר יש חשש שיפטרו אותי במיידי והרי עד חצי שנה אני לא מוגנת.
2. אם אספר שאני בהריון, אני לא אוכל לעבוד יותר מ8.5 שעות ביום, וזה תפקיד ניהולי עם המון שעות נוספות. ואז יכולים להחליט שאני לא ״משתלמת״ להם ולפטר אותי.
3. נגיד ואני מספרת שאני בהריון והכל בסדר מבחינתם ואני מושכת עד סוף החוזה שמסתיים ב 10/6, זה החצי שנה ואז הם לא יכולים לפטר אותי, וצריכים לבקש היתר ממשרד התמ״ת. הם יכולים אולי לקבל היתר העסקה של עד 15 חודשים. שזה בשעה טובה יסגור לי 9 חודשי הריון פלוס לידה וחופשת לידה. אבל מה קורה אחרי זה?

אשמח לייעוץ כיוון שאני בוחנת את צעדי ומנסה לחשב קדימה כיצד הכי נכון לפעול. וכמובן שהכי חשובה הבריאות ושהכל יעבור בשלום :)
תודה אורחת
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד