שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שמירת הריון
03/08/2010 12:39
שלום רב, החל מחודש מרץ אני מקבלת מביטוח לאומי גימלה לשמירת הריון עד לתאריך הלידה המשוער שלי באוקטובר 2010 . אני מבוטחת דרך עבודתי בחברת מגדל וכשיצאתי לשמירה נאמר לי כי אני זכאית לתבוע את ביטוח המנהלים שלי לאובדן כושר עבודה, מחברת מגדל אישרו לי את התביעה והפיצוי החודשי הינו כ- 2700 ש" לחודש לפני ניכויים ובגלל שאני מקבלת גימלה מביטוח לאומי נדרשתי על ידי חברת מגדל לבצע תיאום מס, ביצעתי תיאום מס ובמס הכנסה נאמר לי כי אני לא צריכה לשלם ביטוח לאומי בשני המקומות ולכן עלי לפנות לביטוח לאומי, פניתי לביטוח לאומי ונאמר לי כי אני לא יכולה לקבל גם גימלה מביטח לאומי וגם פיצוי מחברת הביטוח וברגע שביטוח לאומי ידע על כך יפסיקו לי את גימלת השמירה ויחייבו אותי עבור כל החודשים שקיבלתי גימלה מביטוח לאומי. האם הדבר הוא נכון? האם אני לא זכאית לממש את זכותי גם מביטוח לאומי וגם מהביטוח הפרטי שיש לי? מהם זכוייותי ומה לעשות? (סליחה על הטקסט הארוך) אודה לתשובתכם.
מאת: אורח/ת
2. גמלת שמירת הריון
03/08/2010 14:41
שלום לך,
עקרונית אין סתירה בין אובדן כושר עבודה (מפוליסה פרטית) וגמלת שמירת הריון, אלא אם הפוליסה הפרטית קובעת אחרת - עלייך לבחון את פרטי הפוליסה דווקא מול הסוכן.
זאת ועוד, לדעתי הגמלה אינה מחוייבת בתשלום ביטוח לאומי, שכן אין מדובר בהכנסה, אלא בפיצוי - זאת עלייך לבחון מול רו"ח.
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. שמירת הריון
22/08/2010 9:18
שלום רב,
שבוע שעבר רופא נשים חתם לי על טופס שמירת הריון עד ל-1 לאוקטובר. סביר להניח שאז אני אצטרך לחזור לעבודתי. המעסיק שלי ביקש כמה שיותר מוקדם להודיע לו מתי בדיוק אני חוחזת. במקום העבודה שלי אני עובדת שנתיים עם הפסקה של חופשת לידה ו-4 חודשי חל"ת. אני עובדת משרה מלאה. האם כשאני אשוב משמירת הריון המעסיק יכול לפגוע במשרה מלאה שלי? (אם לא יהיה מקום פנוי בשבילי) או שהוא מחוייב להמשיך להעסיק אותי בהיקף המשרה בה הייתי מועסקת לפני?
4. אובדן כושר עבודה
29/08/2018 13:52
היי..
הייתי אצל רופא תעסוקתי ולאחר בחינת הדברים נתן לי אובדן כושר מלא לעבודה..
יש לציין שאני בחודש 4 להריון..
לפי מה שהבנתי בגלל שהעבודה מפרישה לי רק לאחר חצי שנה של עבודה כספים למגדל אני יכולה לתבוע רק את הביטוח לאומי...
האם ביטוח לאומי יכול לא לשלם לי על הזמן שאני בבית?
5. תשלום ביטוח לאומי
04/09/2018 12:01
תלוי.
ביטוח לאומי ישלם רק אם הדבר יוכר כשמירת הריון.
תמונה מצורפת
תשלום ביטוח לאומי
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB