שמירת הריון של עובדת בשני מקומות עבודה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שמירת הריון של עובדת בשני מקומות עבודה
09/12/2010 20:51
אני עובדת בשני מקומות עבודה, במקום עבודה אחד משתכרת כ-11000 ובמקום עבודה שני כ-7000. במהלך השמירת הריון התייעצתי עם המוקד של ביטוח לאומי, והבנתי כי למרות השכר הכולל הגבוה, אוכל לקבל מביטוח לאומי רק כ-8000 ש"ח. על מנת שלא תיפגע משכורתי הוצע לי לבקש ממקום עבודה אחד, כי ישולמו לי ימי מחלה ואילו מהמקום העבודה העיקרי לבקש גמלה מביטוח לאומי. לאחר מאבקים ומשא ומתן הסכימו במקום העבודה המשני לשלם לי את שעות ההיעדרות כימי מחלה. השבוע פניתי לביטוח לאומי ולהפתעתי, נמסר לי, כי ישולם לי רק ההפרש. דהיינו, אם קיבלתי ימי מחלה על מקום העובדה המשני אז ביטוח לאומי ישלים לי את השכר ל-8000. דהיינו, 1000 ש"ח לכל חודש. האם זה אכן נכון? כי אם כן, זה ממש לא בסדר, כי יכולתי לחסוך לעצמי את המאבק עם מקום העבודה,אם בכל מקרה הסכום הכולל הנו 8000 ש"ח.
מאת: אורח/ת
2. גמלת מקסימום לשמירת הריון
12/12/2010 20:38
שלום לך,
אכן, כל הכנסה נוספת בתקופת שמירת ההריון, מקוזזת מהתשלום המשולם ע"י המוסד לביטוח לאומי.
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. אישורי מחלה ושמירת היריון בשני מקומות עבודה
18/09/2016 14:49
שלום, אני עובדת בשני עבודות באחת הברוטו הוא: 4500 ובשנייה 3400.
אני מוגדרת בהיריון בסיכון(תאומים עם אזור דימום גדול והיפרדות בשבוע 14 כרגע) הרופא נשים טען שאני צריכה לפחות חודש של אישור מחלה ואז אנחנו מגישים לביטוח לאומי טפסים לשמירת היריון.
השאלה שלי היא אם בשני העבודות אני צריכה להגיש את אותם אישורי מחלה ואם הזכויות תקפים בשני המקומות? יש עוד משהו שלא שאלתי ואני אמורה לדעת בנושא?
אשמח לתשובה בהקדם
תודה רבה
מאת: נתי
4. שמירת הריון עקב סביבת עבודה
16/03/2020 16:45
אני עובדת בשני מקומות עבודה: באחד כמאמנת התעמלות ומשתכרת בממוצע 7000 שקלים בחודש. והשני בעבודה משרדית באחת המכללות בארץ ומשתכרת כ8000 שקלים בחודש.
מכיוון שהעבודה כמאמנת היא עבודה פיזית, שאין ביכולתי לבצע בחודשי ההריון המתקדמים, אני מעוניינת להגיש בקשה לביטול לאומי לגימלת שמירת הריון בשל סביבת עבודה - הייתי אצל רופא תעסוקתי שהמליץ על כך... האם השכר של בעבודתי המשרדית יפגע? אין לי שם מאמץ גופני ועל כן אני יכולה ורוצה להמשיך לעבוד...
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד