ביטוח לאומי דחה שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

16. שמירת הריון שנדחת
25/11/2017 0:04
שלום רב!
אני בהריון עם תאומים ושלייה נמוכה
הרופא שלי המליץ לי על שמירת הריון הגשתי את כל מה שהיה צריך אך לצערי ביטוח לאומי דחה את הבקשה שלי מכיוון שהתאריכים שהרופא שלי רשם לא סמוכים לתאריך שלא הגעתי לעבודה ומבחינתם לא יצאתי מהעבודה עקב שמירת הריון מה עליי לעשות??
תודה
מאת: אורח/ת
17. דחיית שמירת הריון
04/12/2017 22:59
היי שללו לי את השמירת הריון בשם כך שלטענתם איני זכאית ויש המלצה מרופא נדים להשאר בשמירת הריון האם אוכל לערער ללא ערבוב עורדין?
18. האם מאשרים שמירה בתאומים?
12/02/2018 11:52
אני בהריון תאומים שבוע 24 והרופא אמרה לי שאני יגיש טפסים לשמירה
זה הריון של טיפולים ivf
ואחרי ניתוח קיסרי
האם יאשרו לי לדעתך?
19. השפעת מחלה על דמי הלידה
12/02/2018 16:25
שלום לך,
עקרונית תקופת מחלה אכן עלולה לפגוע בדמי הלידה, אולם תוכלי לבקש מהמוסד לביטוח לאומי לא להתחשב במחלה במסגרת חישוב השכר הקובע (הם לא חייבים להסכים, אך רשאים, ולרוב מסכימים).
תמונה מצורפת
השפעת מחלה על דמי הלידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
20. שמירת הריון בשל עיסוק בעייתי
21/02/2018 14:56
שלום רב!
אני סטודנטית שממלצרת במסעדה כבר למעלה משנה. זהו הריון ראשון שלי ואני כבר בחודש שביעי. אני יושבת כמעט חודש בבית בגלל שאני לא מסוגלת לבצע את העבודה שלי, לא יכולה להרים מגשים וללכת מינימום 6 שעות ברצף. האם יש סיכוי כזה במידה ורופא הנשים שלי ימליץ על כך לקבל שמירת הריון? יש טעם בהגשת תביעה לדעתך? מאוד קשה למצוא עבודה חדשה בחודש מתקדם...
21. שמירת הריון
22/02/2018 8:32
שלום לך,
השאלה היא רפואית ולא משפטית...
ככל שתאושר לך שמירת הריון תהיי זכאית למלוא הזכויות הנובעות מכך.
לשיטתי, גם אם יש ספק, עדיף להגיש תביעה לשמירת הריון ולראות אם הביטוח הלאומי מאשר זאת, מאשר לא להגיש מראש בכלל.
תמונה מצורפת
שמירת הריון

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
03-6551010
22. עיכובים בתביעת שמירת הריון
12/04/2018 9:12
הגשתי לפני למעלה מחודש את הטפסים לביטוח לאומי.
שמירת הריון על רקע רפואי מורכבב (בעברי ישנם אירועים מוחיים חולפים עקב קרישיות יתר, סכרת הריונית בהריון הקודם ובהריון זה, הפלוטת חוזרות וכן גילי המתקדם -43)

הגשתי הכל וביטוח לאומי ממשיכים לטרטר אותי הבהגשת עוד ועוד טפפסים, בכל פעם משהו חדש. כל דחיה כזו מעלה את זמן הטיפול שלהם בעוד 30 יום.
בנתיים אני בשבוע 22 ונמצאת בבית ללא משכורת משבוע 10.
אני ממש מגיעה למצב של חסיימת החשבון שלי מאחר ואין הכנסות.
מה ניתן לעשות? יש דרך לדבר עם מישהו ישירות בסניף? אין לי הרי אפשרות לגשת לסניף מאחר ואני נדרשת להשאר במנוחה מוחלטת.

מה ניתן לעשות במצב כזה?

(עוד לא דחו את השמירה, אבל כעת הרופא הגיש הסתייגויות שאמורות להגיע אלי בדואר - עיכוב של עוד כשבועיים בערך).

תודה.
23. שמירה וחישוב דמי הלידה
24/04/2018 6:29
אני בשבוע 32 והרופאה שלי רוצה שאצא לשמירת הריון.
אין לי ימי מחלה או חופשה לניצול ואני מפחדת שאם תאושר לי השמירה המשכורות בחודשיים שלפני הלידה יעמדו על 0.
אם זה קורה, איך מחושבים דמי הלידה? מקריאה ראיתי 2 תסריטים-
1. חופשת הלידה מתחילה כשאני מפסיקה לעבוד ואז דמי הלידה מחושבים מ3 המשכורות שלפני הפסקת עבודתי.
2. מחשיבים את המשכורת של חודשי החל"ת (שבועות 32-40) כמשכורת מינימום לצורך חישוב דמי הלידה.

מה מבין התסריטים נכון?
בתסריט הראשון בו חופשת הלידה מתחילה מוקדם יותר זה אומר שחודשיים הללו יורדים לי מחופשת הלידה שלאחר הלידה? (כלומר יורדים מ26 השבועות שאני זכאית להיות בהם בבית עם הילד אחרי הלידה)? האם אפשר להמנע מכך?
24. אורך חופשת הלידה
24/04/2018 6:36
אני בשבוע 32 והרופאה ממליצה לי על שמירת הריון.
הבנתי שאורך חופשת הלידה לאישה שעבדה פחות משנה הינו 15 שבועות ולאישה שעבדה יותר משנה הינו 26 שבועות.
התחלתי את עבודתי בחברה ב7.5.17, אם אצא לשמירה לפני ה6.5.18 (נניח ב1.5) וזו לא תאושר (משמע אהיה בחל"ת כי אין לי ימי מחלה לניצול) בעצם אעבוד בחברה מתחת לשנה ואז אהיה זכאית רק ל15 שבועות? או שמספיקה עבודה במהלך 12 חודשים, לאו דווקא מלאים (שהם בעצם מאי 2017- אפריל 2018)?

האם עבודה של פחות משנה במקום העבודה מורידה לי איזו זכות אחרת בהקשר של הלידה, החל"ד והארכתה או דמי הלידה?
25. אורך חופשת הלידה
24/04/2018 7:30
שלום לך,
מדובר בשאלות ספציפיות ומורכבות הנוגעות לנסיבותייך האישיות.
מציעה לפנות לביטוח הלאומי בשאלות אלה אשר יוכלו לתת לך מענה מלא בהתאם לנסיבותייך, או לפגישת ייעוץ מסודרת בה ניתן יהיה לבחון את הדברים.
תמונה מצורפת
אורך חופשת הלידה

בברכה,
03-6551010
26. שמירת הריון
27/05/2018 20:38
הי ..
הריון ראשון - שמירת הריון התקצרות + תפר צווארי
הריון שני - שמירת הריון התקצרות תפר צווארי צלסטון
הריון שלישי משבוע מוקדם 9-12 כבר התחיל קצת קצת התקצרות שנע בין 27-30 ועשו תפר צווארי מראש - יאשרו שמירת הריון?תודה
27. דחיית שמירת הריון
14/06/2018 23:22
היי אננ בחודש חמישי להריון
שתי ההריונות הקודמים שלי יצאתי לשמירה בחודש 8 עקב עבודה פיזית וכאבי גב ואישרו לי
כרגע אני בהריון שלישי עובדת באותה עבודה הכאבי גב החמירו כל צד שמאל שלי משתוק מכאבים ונרדמת לי היד והרגל שמאל
ומהרופא נשים שציין
והעבןדה שלי פיזית נורא אני עובדת בשופרסל אונליין סוחבת עגלה של 12 קילו לבד בלי הסחורה שמסופקת ללקוחות
להרים ארגזים מלאים סחורה שישיות של שתייה.
קיבלתי מכה בבטן מספר פעמים מעומס של לקוחות בחנות
לא שמים לב ודחופים תעגלה.
הגשתי לביטוח לאומי והרופא תעסוקתי דחה תבקשה לשמירה
מה אני יכולה לעשות פה.?
כי זה הזוי רואים הסטוריה של 2 לידות שיצאתי לשמירה אומנם מאוחרת
אבל עבןדה פיזית
28. שמירת הריון
08/07/2018 17:42
הגשתי בקשה לשמירת הריון ונדחתי. האם כעבור זמן המעסיק ישלם לי את המחלה רטרואקטיבית?
29. דחיית שמירת הריון
19/08/2018 18:04
שלום רב נמצאת בשבוע 29 הריון אחרי 2 גרדות עקב הריונות שלא התפתחו. ברקע מחלת אפילפסיה. מטופלת בכדורים בדרך כלל ,בהריון לא מומלץ בעליל לקחת כדורים אנטי אפילפטיים היות והם משפיעים ישירות על מערכת העצבים של העובר ויכולים לגרום למומים עצביים קשים ביילוד. הכדורים שניתן לקחת במינון נמוך הינם כדורים אליהם אני אלרגית. בשל הניסיונות להרות ו 2 ההריונות הכושלים וכרגע ההריון הנוכחי איני מאוזנת תקופה של מעל שנתיים. דבר שגרם למוח לחוסר איזון למיגרנות קשות של ארבע ימים כל התקף. הפחד לקבל התקף ואז לא יהיה חמצן לי או לעובר. אני מטופלת במרפאה להריון בסיכון גבוהה,סך הכל לא עובדת מיוני 2018. כלומר חלק מההריון אכן עבדתי עד לרגע שהגעתי למיון עם סחרחורות קשות וכאבי ראש עזים ביותר שהיו עלולים לגרום להתקף אפילפטי. ביטוח לאומי דחה את שמירת ההריון שלי בטענה שלידיעתם יש תרופות שניתן ליטול בהריון. ןכל זאת כאשר נתתי להם אישור ממרפאה לסיכון בבית חולים לניאדו,מרופא נשים מטפל ומנירולוג שמטפל בי מגיל 16 ובנוסף אישור ימי מחלה העולים על 30 יום מסמכים מהאישפוז וכל סיכומי הרופאים של מרפאה בסיכון. הגשתי שוב את המסמכים מנומקים יותר שאומרים שעבודה מול מחשבים הם גירוי אורי מסוכן שיכול לגרום להתקף לאנשים כמוני שאינם מאוזנים תרופתית. מציינת שיש לי תלושי עבודה של יותר מ 22 חודשים רצופים שקדמו להפסקת העבודה.
שאלתי היא האם הם עלולים לסרב שוב ולדחות את הבקשה שלי? והאם דמי הלידה שלהם אני זכאית ישולמו לי או שגם בהם יפגעו בי?
תודה מורן.
30. דחיית שמירת הריון
04/09/2018 11:49
שלום לך,
הם בהחלט יכולים לדחות את הבקשה שלך, אך עומדת לך הזכות לערער על החלטתם זו.
דמי הלידה ישולמו ככל שאת עומדת בתנאים הנדרשים לצורך כך, ללא קשר למצב הרפואי.
תמונה מצורפת
דחיית שמירת הריון

בברכה,
03-6551010
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד