ביטוח לאומי דחה שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

31. שמירת הריון עקב גיד מקוצר ברגל
17/09/2018 7:55
בוקר טוב,
הנני סובלת מילדותי מגיד מקוצר ברגל ימין אפשר לראות כי ישנה רגל מפותחת יותר מהרגל השנייה ומצב זה גורם לי לבעיות גב , אגן כאבים בעצמות ברגל ואף נפילות בבית.
ביטוח לאומי דחה את בקשתי.
אני בבית כבר משבוע 13.
כרגע שבוע 29. פעם ראשונה שמוציאה שמירת הריון כי בהריוניות הקודמים לא היה לי צורך בכך , הייתי סטודנטית.
כיום אני מורה לחינוך רגיל ומיוחד ויושבת בבית ללא שכר על חשבון מחלה. רופא הנשים שלי מתחמק מלעזןר לי לערער ורק האורטופד כתב לי שוב פעם לשמירה.
אשמח להכוונה.
מאת: אורח/ת
32. דחית שמירת הריון פעמיים
17/09/2018 12:20
היי, פעמיים דחו לי את השמירה וזאת לאחר שצירפתי אישורים רפואים מאורטופד, מומחה א. א. ג על קוצר נשימה שמסכן אותי ואת העובר, והמלצה של ר. נשים לשמירה, מה ניתן לעשות.?
33. שמירת הריון
02/10/2018 6:46
הרופא בביטוח דחה את בקשתי להמשך שמירת הריון , רציתי לדעת אם יש אפשרות לערר על כך ?
34. שאלה אחרי כמה זמן מקבלים תשובה שלילית יותר מהר מתשובה חיובית (ל"ת)
14/10/2018 20:27
35. דמי מחלה רטרו במקרה של דחיה מביטוח לאומי
16/12/2018 15:20
שלום! הרופא נתן לי שמירה החל משבוע 32 עקב כאבי גב, וצירים שאני מרגישה (ללא הוכחה במוניטור)
כמו כן היה קיצור יחסי של צוואר. אם ביטוח לאומי ידחה את הבקשה שלי- האם אוכל לדרוש מהמעסיק ימי מחלה רטרו? (יעבור יותר מחודש עד שאקבל תשובה מבי"ל)
36. דמי שמירת הריון
31/03/2019 9:02
שלום וברכה,
אני בממוצע מרוויחה 15000 ברוטו
האם הגיוני שהמקסימום היומי שביטוח לאומי ישלם עבור קצבת שמירת הריון הוא 296 שח???
איך הגיוני פתאום להרוויח 6216????
39. דחיית שמירת הריון
11/07/2019 9:20
שלום, הביטוח לאומי דחה את הבקשה שלי לשמירת הריון.
יצאתי לשמירת הריון עקב סימפיוליזיס וצרירם בשבוע 30 ( צירים לא נראו במוניטור ) בלידה ראשונה שלי הייתי עם צירים מוקדמים משבוע 30 עד הלידה .

צירפתי חוות דעת של שני אורטופדים וגם חוות דעת של רופאת נשים.
והם דחו את הבקשה?
מה אני יכולה לעשות?
והאם ניתן לבקש מהמעסיק חופשי מחלה רטרו ( יצאתי לשמירת הריון באמצע פברואר)
42. שלום רב
27/11/2019 12:50
אני בשבוע 32
נפלתי באוטובוס על הגב. באותו יום לא כאב לי כלום והמשכתי בדרכי.
לאחר יומיים חשתי כאבים חזקים בגב ונשארתי לכמה ימים בבית. הכאבים לא פסקו.
ורופאת הנשים הביאה לי שמירת הריון.
במקביל הלכתי גם לאורטופד ופיזותרפיה.
שאלתי היא: אם במידה ולא יאשרו לי שמירה בביטח לאומי האם אני יכולה לקבל את כל הימים שהייתי בבית על חשבון ימי המחלה שיש לי בצבירה? או שיחשב לי כחופשת לידה מוקדמת?
43. שלום רב
27/11/2019 12:51
אני בשבוע 32
נפלתי באוטובוס על הגב. באותו יום לא כאב לי כלום והמשכתי בדרכי.
לאחר יומיים חשתי כאבים חזקים בגב ונשארתי לכמה ימים בבית. הכאבים לא פסקו.
ורופאת הנשים הביאה לי שמירת הריון.
במקביל הלכתי גם לאורטופד ופיזותרפיה.
שאלתי היא: אם במידה ולא יאשרו לי שמירה בביטח לאומי האם אני יכולה לקבל את כל הימים שהייתי בבית על חשבון ימי המחלה שיש לי בצבירה? או שיחשב לי כחופשת לידה מוקדמת?
44. דחייה של שמירת הריון
23/12/2019 10:18
שלום אני בשבוע 26 בשבוע 20 לערך הגשתי בקשה לשמירת הריון עקב פריצת דיסק עם כל המסמכים הנדרשים האורטופד ורופא הנשים.

קיבלתי מכתב לאחר שבועיים מביטוח לאומי שמה שהצגתי מראה על בלט דיסק ולא פריצה ושיש לשלוח שוב תגובת רופא מטפל שוב סלחתי מסמכים נוספים
האורטופד ורופא נשים והיום קיבלתי בדואר מכתב
שדחו את הבקשה.
מה עלי לעשות האם אפשר לערער על ההחלטה לביטוח הלאומי? או רק לבית דין לעבודה?
כרגע אני בבית חודשיים ללא תשלום ושוקלת מה לעשות הלאה.
יש לציין שבהריון הראשון אושרה לי גמלה לשמירת
הריון בדיוק מאותה סיבה.
45. תאריך ניצול שמירת הריון
08/10/2021 13:40
שלום, אשמח לעזרה-
רופא הנשים המליץ על שמירת הריון עקב סימפיוזיליזיס החל מעכשיו, וכך כתב בתאריך טופס ההמלצה. אני מתכננת לעבוד עוד כשבוע לפחות )למען יציאה מסודרת ממקום העבודה, וכדי לתת התראה למעסיק( האם זה יפגע בסיכויים לקבל את הגמלה? האם זה בעייתי שתאריך הפסקת העבודה בפועל הוא לא בדיוק החל מתאריך ההמלצה של הרופא לצאת לשמירה?
קודם 1 | 2 | 3
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד