דמי לידה לעצמאית

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. דמי לידה לעצמאית
30/04/2011 19:21
שלום,

אני עצמאית החל מאמצע שנת 2010 ואמורה ללדת בחודש נובמבר 2011. יש לי כמה שאלות לגבי דמי הלידה מביטוח לאומי:
1. כיצד יחושבו דמי הלידה? האם זה ע"ס ההכנסות שלי לשנת 2010 (שבה עבדתי רק חצי שנה) או על סמך ההכנסות המשוערות שלי לשנת 2011?
2. במידה וזה ע"פ שנת 2010 - האם לאחר דיווח הדו"ח השנתי ל-2011 תנתן לי השלמה בהתאם למה שהרווחתי ב-2011?
3. כיצד מחשבים ממוצע שנתי לשנת 2011 שבה חודשיים מתוך זה אני אמורה להיות בחופשת לידה? האם זה ע"פ הכנסה ממוצעת על 10 חודשים או על 12?

תודה רבה
מאת: אורח/ת
2. דמי לידה לעצמאית
04/05/2011 11:25
שלום לך,
דמי הלידה הם גמלה מחליפת שכר אך מוגבלים להכנסה המקסימלית לתשלום דמי ביטוח לעובדת שכירה ולעובדת עצמאית, כאשר החישוב נעשה לפי שלושת החודשים שקדמו ליום הפסקת עבודתה של היולדת (כלומר: 100% מהשכר).
אצל עצמאית, ייתכן (וכך יש גם לעשות על פי הפסיקה) שתילקח בחשבון השנה כולה (לפי הדוח השנתי).
תמונה מצורפת
דמי לידה לעצמאית
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד