חופשת מחלה ארוכה לפני הלידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. חופשת מחלה ארוכה לפני הלידה
03/06/2011 17:12
שלום רב!אני בת 25 נשואה+1.עובדת במקום עבודתי 6 שנים.יש לי שאילה אני כרגע בשבוע 22 להריוני.לפני שנה וחצי היה לי סיפור של סרטן בלוטת התריס.לא מרגישה טוב רופאת נשים לא הסכימה לשמירת הריון בטענה שבעיה היא לא הריון אלה מחלה.הלכתי לרופא תעסוקתית שנתנה לי חופשת מחלה כרגע לחודשיים ובהמשך אם יצטרך עד הלידה.שאלתי היא כזאת.אם אני יצא לחופשת מחלה על חשבון ימי מחלה שצברתי בעבודה עד הלידה, האם זה היפגע בדמי לידה? זאת אומרת האם ביטוח לאומי ישלם לי דמי לידה גם אם אני נמצאת בחופשת מחלה בארבע חודשים הקרובים?לא מדובר בהתפטרות.תודה על המענה.סוף שבוע נעים!
מאת: אורח/ת
2. הפחתות בשכר לפני הלידה
04/06/2011 21:34
לעניין דמי הלידה - דמי הלידה מחושבים לפי שלוש המשכורות האחרונות המלאות (90 ימים) טרם הלידה, כאשר יש לך אפשרות לבקש כי לא תהא התחשבות בחודשים בהם ישנה ירידה בשכר הנובעת מהעדרות עקב ההריון, אך הדבר אינו מובטח.
תמונה מצורפת
הפחתות בשכר לפני הלידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד