דמי לידה ומשכורת - דיוק השאלה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. דמי לידה ומשכורת - דיוק השאלה
17/07/2011 14:16
לא הצלחתי להתחבר להמשך השאלה הקודמת.
מבקשת לדייק את השאלה:
אני עובדת קבועה במוסד ציבורי ומאיישת תפקיד בבית הספר, כך שאני מסיימת לעבוד ביוני ויוצאת כל שנה לחופשה שנתית במקבל לחופש הגדול - בתשלום.
השנה יצאתי לשמירת היריון במהלך השנה, בתחילת מרץ, למשך 4 חודשים. וילדתי בסוף חודש יוני.
האם אני זכאית לקבל שכר בחופש הגדול? חודשים יולי ואוגוסט, כבכל חופשת קיץ, בנוסף לדמי הלידה? או ששמירת ההריון מבטלת או מפחיתה את זכאותי לחופשה שנתית?
מאת: אורח/ת
2. תשלומים בתקופת חופשת הלידה
18/07/2011 19:41
שלום לך שוב,
ככל שאותם תשלומים בחודש יולי-אוגוסט אינם תשלום שכר עבודה או פדיון ימי חופשה, הרי שתוכלי לקבל אותם גם בתקופת חופשת הלידה.
ככל שמדובר בימי חופשה - לא ניתן לנצל אותם בתקופה זו, אולם עומדת לך הזכות לצבור אותם, ולממש אותם בהמשך, או לפדות אותם בתשלום אם תסיימי העסקתך אצלם, כמובן - בכפוף לתקופות ההתיישנות.
תמונה מצורפת
תשלומים בתקופת חופשת הלידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. לא בטוחה שהבנתי
19/07/2011 11:21
כאמור, בכל שנה אני יוצאת לחופשה בחודשים יולי ואוגוסט
השנה עבדתי מספטמבר ועד פברואר = חודשים שאין ספק שאני זכאית לקבל עליהם ימי חופשה בשכר בחופש הגדול
וממרץ עד יוני =, הייתי בשמירת הריון
כעת, מיולי, אני בחופשת לידה

אז לא הבנתי אם תקופת שמירת ההריון שמרה עבורי את הזכויות של החופשה השנתית, או לפחות חלק ממנה.
נדמה לי שבטעות כתבת במשפט הראשון "שאינם" והתכוונת דווקא לכתוב "שהם"
אשמח להבהרה
מאת: אורח/ת
4. הסבר נוסף
21/07/2011 9:52
לא, התכוונתי בדיוק למה שכתוב - אין אפשרות לקבל תשלום בגין ימי חופשה במקביל לדמי לידה. או זה או זה. ככל שאכן מדובר בימי חופשה - ימי חופשה אלה לא "הולכים לאיבוד", אלא נצברים לך להמשך.
אני ממליצה לך לקרוא את התנאים לקבלת דמי לידה באתר של הביטוח הלאומי - זה יעזור לך להבין זכויותייך ואת התנאים בתקופה האמורה.
תמונה מצורפת
הסבר נוסף
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד