חזרה לעבודה לאחר ניצול זכותי לחופשה ללא תשלום

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. חזרה לעבודה לאחר ניצול זכותי לחופשה ללא תשלום
11/08/2011 22:43
אני עובדת ערייה קבועה ועד ללידה איישתי תפקיד בבית ספר. קיבלתי משכורת ברצף במשך שנים גם כשלא עבדתי, בתקופות של חופשות בית הספר וכולל החופש הגדול.
אני מתכננת לממש את זכותי ולהאריך את חופשת הלידה ללא תשלום למשך שנה כך שעליי לחזור בדיוק יומיים לפני סוף השנה. כלומר בסוף יוני. האם אהיה לדעתך זכאית לקבל תשלום עבר יולי אוגוסט שבהם אף פעם לא עבדתי אך קיבלתי שכר?
ואותה שאלה למעשה: אם אחליט לחזור לפני חופשת פסח האם אהיה זכאית לקבל שכר בתקופת חופשת פסח שבה מעולם לעבדתי ותמיד קיבלתי שכר?
תודה :)
מאת: אורח/ת
2. שמירת תנאים בהריוןם ולאחר לידה
14/08/2011 9:22
שלום לך,
ככל שהתנאים עליהם את מדברת, היו כאלה כל תקופת ההעסקה, הרי שאין שום הבדל גם השנה, שכן הריון ולידה לא משנים דברים לרעה, אלא נשמר המצב הקיים. לכן, לא אמור להשתנות דבר, ואין את אמורה להיות מקופחת, לא משנה בכמה תחליטי להאריך את חופשת הלידה (בכל אחת מהחלופות שהצגת).
תמונה מצורפת
שמירת תנאים בהריוןם ולאחר לידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. תכלת
03/09/2015 2:15
שלום ליאת

עזבתי את מקום עבודתי (התפטרתי מרצוני החופשי) לפני 10 חודשים לאחר שעבדתי שם 6 שנים.
כרגע אני בתהליך של חזרה לעבודה, למרות שהוגש מכתב התפטרות ושולמו לי כל ימי החופשה האם יש אפשרות להחשיב את התקופה שלא עבדתי כחל"ת ולשמור על הותק ( מאחר שלא עברה שנה) או שאין חיה כזאת והותק בהכרח יתחיל מחדש ? היו לי תנאי העסקה טובים, לעובדים חדשים אין את ההטבות הללו יותר. לגבי הפיצויים- עדיין לא משכתי אותם, זה בתהליך, האם יש לכך חשיבות ( עדיף למשוך / לא למשוך בכדי שהרציפות תימשך לי)?

תודה מראש
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד