התפטרות - דחוף

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. התפטרות - דחוף
14/08/2011 15:35
שלום ליאת

ילדתי תינוק פג קטן (לפני 7.5 חודשים)אשר שהה 3 חודשים בפגיה. קיבלתי הארכה של חופשת הלידה כמקובל מביטוח לאומי. בגלל המצב הבריאותי של הילד יידעתי את הבוסית שלי בעל פה שאאלצ להאריך עוד את החופשה (בנוסף למה שאושר מביטוח לאומי) (כרגע אני בחופשה ללא תשלום)

בערך שבועיים אחרי שנגמרה לי החופשה מביטוח לאומי אני והיא העברנו את הבקשה שלי בכתב לממונים מעליה, על מנת שיאשרו הארכה זו בכתב. אמרתי שאני חוזרת בערך בתחילת אוקטובר.

בגלל המצב הבריאותי של הבן ועוד סיבות הבנתי שכנראה אאלץ להשאר עוד זמן בבית (אחרי אוקטובר). אך ממש אין לי אפשרות כלכלית להשאר ללא משכורת ולכן אאלץ לעזוב את העבודה ומבחינתי לחזור (אם הם יאפשרו) כשהמצב הבריאותי של הילד ישתפר.

שאלותי:

1. האם אני זכאית לדמי פיטורין אם אני אומרת בשלב זה?? (כי הרי החופשה מביטוח לאומי הסתיימה לי. ואושר לי ע"י העבודה חופשה ללא תשלום עד תחילת אוקטובר).

2. אני מבינה שצריך להודיע חודש לפני, השאלה מתי אני יכולה הכי מאוחר להודיע?? חודש לפני סוף ה9 חודשים?(למרות שזה יוצא על זמן החופשה ללא תשלום)

3. אם כן איך מחושב התשלום?וממתי?מהרגע שאני מודיעה? או מסוף התאריך שאושר לי חופשה ללא תשלום? או מהיום שנגמרה לי חופשת הלידה המוארכת? או בכלל מיום הלידה?

4. האם אני צריכה להמתין 90 יום לחתום אבטלה? באילו מקרים לא צריך לחכות?

5. האם אוכל אח"כ לחזור למקום העבודה?

יש לציין שאני באמת עוזבת בגלל מצב בריאותי של הילד.

אשמח מאוד אם תענו לי על 5 השאלות. התשובות מאוד חשובות לי היות והם יכריעו צעד משמעותי בחיי.
תודה מראש!!!!!

רויטל
מאת: אורח/ת
2. לידת פג
14/08/2011 17:47
ליאת שלום,
דווקא לאור העובדה כי השאלות שמנית משמעותיות מאוד לגבייך, אבהיר ואדגיש כי מומלץ ביותר לפנות לפגישת ייעוץ ספציפית ופרטנית כדי לא לנקוט בצעדים נמהרים על סמך תשובות והבנה חלקית של המצב - דבר אשר עלול רק להרע את מצבך ולגרום נזק.
לכן, אשיב בכללי על השאלות, אך זה לא במקום פגישת ייעוץ מסודרת, אלא כמידע כללי רחב.
ככל שתתפטרי עד 9 חוד' לאחר הלידה לצורך טיפול בילד, הרי שתהיי זכאית לפיצויי הפיטורים. בכל מקרה, יהיה עלייך לתת למעסיק הודעה מוקדמת בת 30 ימים (אלא אם יש ביניכם הסכם לתקופה אחרת).
דמי אבטלה תהיי זכאית לקבל רק לאחר תקופת המתנה בת 90 ימים (מאחר ומדובר בהתפטרות), אם כי עלייך להתייצב בלישכת התעסוקה במיידי על מנת שתקופת המתנה זו תחל להימנות.
אפשרות נוספת היא להתפטר בשל מצב בריאותי של הילד, על כך חלות הוראות חוק שונות, וייתכן כי יהיה בזה כדי לזכות אותך בדמי אבטלה מידיים - יש לבחון זאת באופן מעמיק.
תמונה מצורפת
לידת פג
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. שאלות נוספות
16/08/2011 15:31
תודה רבה, לחדד הבנתי
1. במה הנוהל שונה אם אני מתפטרת בגלל מצב בריאותי של הילד???
2. מבחינת מכתב ההתפטרות לעבודה נוסח המכתב יהיה גם "לצורך
טיפול בילד"?
3. ולביטוח לאומי צריכה להגיש בקשה לקבל דמי אבטלה מיידי?
4. ושאלה חשובה..האם "חודש לפני" זה לפני תום ה9 חודשים? או חודש
לפני סוף חופשת הלידה המוארכת שלי (שהיא כרגע ללא תשלום)?
5. אם כן איך מחושב התשלום?מאיזה רגע סופרים אחורה?מהרגע שאני
מודיעה? או מסוף חופשת הלידה המאושרת מביטוח לאומי? או מהיום
שנגמרת לי חופשת הלידה המוארכת? או בכלל מיום הלידה?

תודה מראש!!
ליאת
מאת: אורח/ת
4. המשך תשובה
16/08/2011 16:14
ליאת שלום,
השאלות ספציפיות מאוד, ומענה כללי עלול להביא דווקא לאי הבנה ולנקיטת פעולות לא מושכלות דיין. עלייך לקבוע פגישת ייעוץ מסודרת בעניין.
תמונה מצורפת
המשך תשובה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד