עבודה חדשה בזמן הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. עבודה חדשה בזמן הריון
23/08/2011 9:40
שלום.
אני בחודש חמישי ופוטרתי מעבודתי.
הפיטורים חוקיים עד כמה שאני מבינה כיוון שעוד מלפני ההריון הודיעו לי על סיום ההעסקה שיתבצע בסוף אוגוסט עקב צרכי המערכת.נותרו לי 4 חודשים עד הלידה ובכוונתי ללכת לחתום אבטלה.
אם בלשכת האבטלה יציעו לי עבודה בחצי משרה בלבד (דבר שיפגע בדמי הלידה שלי כיוון שלפני כן עבדתי במשרה מלאה), האם יש באפשרותי לסרב להצעה שכזו או שזה ייחשב לסירוב ולא אהיה זכאית לאבטלה?
בנוסף, האם זכאות לדמי לידה היא על פי 10 חודשי עבודה מיום הפסקת העבודה או מיום הלידה עצמו?

תודה,
מייקי
מאת: אורח/ת
2. פיטורים בהריון
24/08/2011 14:36
מייקי שלום,
יש לבדוק את חוקיות הפיטורים בהתאם לותק שלך בתקופת העבודה ולהסכם העבודה עליו חתמת.
בלשכת התעסוקה ישלחו אותך לעבודות רלוונטיות. אם ההכנסה מהן תהיה נמוכה עקב היקף המשרה, תוכלי להגיש בקשה להבטחת הכנסה. קחי בחשבון שסירוב עלול לשלול ממך את הזכאות לדמי האבטלה.

לגבי דמי האבטלה - דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או
15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה ישולמו אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.
תמונה מצורפת
פיטורים בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד