שמירת הריון עובדת שטח

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שמירת הריון עובדת שטח
02/10/2011 4:30
שלום, אני עובדת שטח בחברת תקשורת, קיבלתי שמירת הריון של חודשיים, אני עם רכב צמוד מהעבודה שמשמש אותי גם בזמני הפרטי כולל חגים ושבתות.
התנאי של החברה בה אני מעוסקת הוא או שאחזור לעבודה או שאחזיר את הרכב.
השכר שלי לפני ההריון היה בסביבות 12,000 ש"ח לחודש והסכום שאני אמורה לקבל מביטוח לאומי הוא התקרה שזה בסביבות 8500 ש"ח.
אם אני חוזרת לעבודה תחול ירידה משמעותית בשכר שלי, אני אקבל את הבסיס שזה 4500 ש"ח, כיוון שאני יודעת שאין לי את הכוחות לתזז ולקפוץ מלקוח ללקוח, אין לי את האנרגיות והקלילות שהיו לי לפני ההריון ואז מן הסתם ככול שהתפקוד במכירות יורד כך השכר יורד בהתאם.
השאלה שלי היא, אם אחזור לעבוד האם ביטוח לאומי משלמים לי את ההפרש הזה? אני פשוט מפסידה המון כסף אם אני חוזרת לעבוד.
או האם תוכלי להמליץ לי מה עושים במצב כזה, כי האפשרות להישאר בשמירת הריון ולהחזיר את הרכב לא באה בחשבון מבחינתי.
תודה מראש על תשובתך.
מאת: אורח/ת
2. רכב בתקופת שמירת הריון
02/10/2011 12:35
שלום לך,
עקרונית, אין אפשרות גם לעבוד וגם לקבל גמלה, ולו חלקית, בגין שמירת הריון, היות והדברים סותרים זה את זה.
יחד עם זאת - ייתכן וכדאי לבדוק את עניין הזכאות ברכב - האם בחופשות ומחלות קודמות נדרשת להשיב את הרכב? האם יש התייחסות לרכב כתנאי עבודה בהסכם העבודה? מה קורה עם נשים אחרות בחברה בשמירת הריון ולאחר לידה - האם גם הן נדרשות להשיב את הרכב?
ייתכן וניתן יהיה לטעון כי בדרישה להשיב את הרכב גלומה הפלייה אסורה, ובהתאם לתקוף את החלטת החברה בעניין.
תמונה מצורפת
רכב בתקופת שמירת הריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד