הריון וקבלת עבודה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הריון וקבלת עבודה
15/11/2011 11:24
שלום שמי אורטל ואני בת 23 סיימתי בשנה הקודמת תואר ראשון b.a בחינוך ומשאבי אנוש בבר אילן, בשנה האחרונה התחתנתי וכרגע אני בשלבי הריון ראשונים, רציתי להתייעץ ולהגיד כמה דברים שאני נתקלת בהם, אני מחפשת עבודה בתחומי או בכל תחום שאפשר (ואת הסיבה תדעי בהמשך) אני כבר חודש וחצי מחפשת עבודה וכל מי שראיין אותי פסל אותי או בגלל שראו טיפה בטן וכבר ישר שאלו אם זה בתכנון ומה אני אשקר? לא כזאת! אז אמרתי בהתחלה, כולם פסלו אותי בגלל ההריון ואני מרגישה כל כך לא יפה מצידם, או שאין לי נסיון, עכשיו איך אני יכולה להתקיים אם אפחד לא רוצה לקבל אותי לעבודה בגלל זה? אני אמורה להישאר 9 חודשים בבית ולטפס על הקירות? מזה המדינה הזאת? ככה אנשים מתייחסים? מה הריון זה מחלה? אני באמת מרגישה פגועה מכל העניין הזה, לא יודעת מה לעשות ואני ובעלי רוצים דירה ורק הוא לא יכול לעבוד, גם בעבודות מזדמנות פשוטות לא רוצים אני מרגישה ממש נבזית גם בעלת תואר ראשון זה לא אומר כלום כנראה ברגע שאת בהריון או אין לך נסיון בתחום שאת רוצה את צריכה לשכוח מעבודה מסודרת. שאלתי היא מה עושים? מה החוק אומר? אשמח אם משהו / משהי יוכל לעזור לי אני באמת חסרת אונים כבר...
בתודה מראש אורטל.
מאת: אורח/ת
2. אי קבלה לעבודה בשל הריון
17/11/2011 20:56
אורטל שלום,
תחושתך הקשה והתסכול מובנים עד מאוד.
יחד עם זאת, ככל שאי קבלתך לא נעשית במוצהר בשל ההריון, הרי שאין הרבה מה לעשות...
גם שאלה האם את בהריון היא שאלה פסולה, אגב.
תמונה מצורפת
אי קבלה לעבודה בשל הריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד