יציאה לבדיקות במהלך הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. יציאה לבדיקות במהלך הריון
19/11/2011 22:57
שלום.
אני עובדת במשרד כבר 8 חודשים - מחודש מרץ (6 חודשים מתוכם כממלאת מקום). עד תחילת אוקטובר עבדתי במשרה מלאה. כעת ירדתי ל-80% משרה. (4 ימים בשבוע, 8 שעות ביום). אני בהריון מחודש יוני. את כל ההעדרויות שלי בעקבות בדיקות שונות וביקור אצל אחות השלמתי! (עבדתי שעות נוספות כל פעם ע"מ להשלים את השעות החסרות. - חשוב לציין שאף אחד לא ידע את סיבת ההיעדרות). כעת נודע לי שמגיע לי עד 40 שעות לבדיקות במהלך כל ההריון.
1. האם זה נכון גם בהיקף המשרה העדכני שלי? או שמגיע לי פחות שעות?
2. האם אני מחוייבת לעשות את כל הבדיקות ביום החופשי שלי? לדוג' (קונקרטית) מאוד השתדלתי לקבוע תור ביום החופשי שלי ופשוט אין תורים ואין שעות סבירות. יוצא שנאלצתי לקבוע תור ביום עבודה בשעה תקועה באמצע היום כאשר אני נוסעת אליה וממנה בתחבורה ציבורית ואפספס כמעט את כל היום עבודה (אני גרה רחוק מהעיר). המעסיק טוען שמגיעה לי שעה בשבוע ושאני לא יכולה לקחת אותן רצוף, האם זה נכון? בנוסף הוא מצפה שאחליף בין היום החופשי שלי ליום הבדיקה. האם מותר לו?

אשמח לתשובתך בהקדם.

תודה.

חנה
מאת: אורח/ת
2. שעות העדרות לצורך בדיקות בהריון
20/11/2011 13:33
שלום לך,
1. ראשית, עובדת רשאית להיעדר מעבודתה לבדיקות במהלך ההריון על פי הפירוט הנ"ל:
עובדת שעובדת שבוע עבודה מלא, לפחות 4 שעות ביום - רשאית להיעדר ל40 שעות במשך ההריון.
עובדת שעובדת שבוע עבודה מלא לא יותר מ 4 שעות ביום - רשאית להיעדר 20 שעות במהלך ההריון.
2. הטענה אינה נכונה - את רשאית לקבוע את מועדי הבדיקות.
תמונה מצורפת
שעות העדרות לצורך בדיקות בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. הבהרות נוספות
20/11/2011 19:51
תודה על התשובה המהירה, אבל יש מס' נק' שאני צריכה התייחסות אליהם.
1) אני עובדת 4 ימים בשבוע, 8 שעות כל יום. האם זה נחשב משרה מלאה שבעקבותיה מגיעות לי 40 שעות, או שזה נחשב משרה חלקית שבעקבותיה מגיעות לי רק 20 שעות? (כמו כן, ראוי לציין שב-4 החודשים הראשונים עבדתי 5 ימים בשבוע, 8 שעות ביום).
2) האם הנסיעות שלוקחות לי זמן, כשעה וחצי לכל כיוון, יכולות להיחשב כזמן של הבדיקות? מה הגבול?
3) האם אני יכולה להחסיר בעקבות זה 5 שעות עבודה רצופות(3 שעות לנסיעות, ושעתיים לכל הבדיקה), או שיש מגבלה על שעות עבודה רצופות?
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד