ניצול שעות בדיקות במהלך ההריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. ניצול שעות בדיקות במהלך ההריון
24/11/2011 7:46
ליאת שלום רב

אני בחודש השישי להריון ולמיטב הבנתי מגיעות לי 40 שעות לצורך בדיקות במהלך ההריון.
עד כה לא ניצלתי אפילו לא שעה אחת מתוך מכסה זו היות והקפדתי לבצע את הבדיקות לפני או אחרי שעות העבודה.
לפני חודש וחצי בערך נעדרתי יום אחד לצורך בדיקת מי שפיר ( וגם הקפדתי לעשות זאת יום לפני חופש שגם כך כבר אושר לי על מנת שיומיים המנוחה יהדרושים לאחר יום הבדיקה יהיו במסגרת החופש הפרטי שלי).
במקצי ממנהלת הכספים אצלנו במשרד להוריד את היום הנ״ל ממכסת 40 השעות שיש לי והיא סירבה בטענה שמותר לי לנצל מכסה זו רק עד שעתיים מקסימום ביום.
האם הדבר נכון?

אודה על תשובה מהירה היות וכבר ירד לי יום עבודה מלא בשכר ואני מאוד רוצה להסדיר את העניין.

תודה מראש
מאת: אורח/ת
2. מי שפיר כחלק מבדיקות הריון
24/11/2011 13:53
שלום לך,
עקרונית זה לא נכון, ובדיקת מי שפיר הוכרה באופן מפורש כחלק מהבדיקות הנכללות ב 40 שעות, ללא הגבלה של שעתיים.
תמונה מצורפת
מי שפיר כחלק מבדיקות הריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד