אישור על ימי מחלה מרופא נשים פרטי

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. אישור על ימי מחלה מרופא נשים פרטי
24/11/2011 7:58
ליאת שלום

אני בחודש השישי להריון ויש לי מעל 40 ימי מחלה שצברתי עד כה במקום עבודתי. קראתי שעל מנת לקבל תשלום בגינם- האישור הרפואי שאני נותנת למעסיק חייב להיות מרופא של קופת החולים אליה אני משתייכת, האם הדבר נכון? או האם אוכל לספק אישור מחלה מרופא נשים פרטי?

אודה על תשובה מהירה
ותודה רבה לך
מאת: אורח/ת
3. ימי מחלה מרופא נשים פרטי
24/11/2011 15:18
להלן הוראת החוק הרלוונטית מתקנות דמי המחלה, המציינות במפורש שהאישור לא חייב להיות של רופא קופה, ואם המעסיק מפקפק באמינותו -רשאי להעמידך לבדיקת רופא מטעמו:

2. תעודת מחלה

(א) עובד הפונה למעביד לקבלת דמי מחלה בעד ימי העדרו עקב מחלה, ימציא תעודת מחלה מאת רופא חתומה בידו, שבה מצויינים הפרטים כדלקמן:

(1) שם החולה ומספר זהותו;

(2) אבחון המחלה;

(3) התקופה שבה לא היה העובד מסוגל לעבודה עקב מחלה; ואם עדיין אינו מסוגל לחזור לעבודה, התקופה המשוערת שבה לא היה מסוגל לעבודה;

(4) שם הרופא ומענו;

(5) תאריך הוצאת התעודה.

(ב) עובד החבר בקופת חולים ימציא תעודת מחלה מאת קופת חולים או המאושרת מטעמה, שבה מצויינים הפרטים כאמור בתקנת-משנה (א).

(ג) התעורר ספק אצל המעביד לגבי תוכן של תעודת מחלה שלא ניתנה לפי תקנת-משנה (ב), הוא רשאי להעמיד את העובד לבדיקה רפואית ועל העובד להיענות להזמנת המעביד ולהיבדק.

בפועל לא נתקלתי בהרבה מקרים שעובדת הציגה אישור רפואי כזה או אחר ונדחתה ע"י המעסיק, אלא לרוב המעסיק מכבד את האישור הרפואי, בין מרופא הנשים הפרטי ובין מרופא הקופה.
תמונה מצורפת
ימי מחלה מרופא נשים פרטי
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
4. ימי מחלה מרופא נשים פרטי-תודה רבה
24/11/2011 18:47
המון תודה על התשובה המהירה

סוף שבוע נעים וחמים
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה: