ימי מחלה ושמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. ימי מחלה ושמירת הריון
27/11/2011 16:29
הי ליאת

אני בחודש שביעי וקיבלתי איישור מחלה רגיל לשבועיים הקרובים-לא בגלל סיבות שקשורות להריון כרגע
אני מעוניינת לנצל את מכסת ימי המחלה שלי-יש לי בסביבות 35 ימים.
נכון לעכשיו אינני מתכוונת לחזור למקום עבודתי בסיום חופשת הלידה, אך הדבר אינו בטוח.
בכל מקרה רציתי בבקשה לדעת האם בסוף ניצול ימי המחלה שלי יהיה לי אישור לשמירת הריון, מתי אני צריכה להגישו לביטוח לאומי? והאם כל הנ״ל ישפיע על דמי הלידה שלי?
משכורתי כעת בסביבות 9,000 בורוטו.

בכבוד רב ותודה מראש
מאת: אורח/ת
2. ניצול ימי מחלה בהריון
27/11/2011 23:41
שלום לך,
ציינת שהאישור הרפואי אינו קשור להריון. משכך, לא תוכלי להמיר זאת לשמירת הריון.
בנוסף, ככל שזה לא קשור להריון, ואם זה יביא להפחתת שכר, זה עלול לפגוע בדמי הלידה שלך.
עוד חשוב שתדעי באופן כללי כי גמלת שמירת הריון הינה לפי השכר הממוצע במשק (כ 8,500 ש"ח לערך, נכון להיום)
תמונה מצורפת
ניצול ימי מחלה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. שמירת היריון חלקית
10/02/2019 12:44
שלום,
אני עובדת אצל שני מעסיקים (משרד החינוך ועמותה) בשני תפקידים שונים (טיפולי וניהולי) באותו מרחב עבודה (גן ילדים טיפולי). קיבלתי המלצה מרופא תעסוקתית לשמירת היריון על רקע הסיכון בעבודה הישירה מול הילדים, אבל רק בעבודה הטיפולית, רק מול משרד החינוך.
האם ניתן לקבל קצבה מביטוח לאומי רק על הכנסה ממעסיק אחד בזמן שאני ממשיכה לעבוד ולקבל משכורת ממעסיק אחר?

כמו כן, במידה והדבר אינו אפשרי האם יש אפשרות לנצל ימי מחלה (יש לי 45 ימי מחלה) ו על רקע המלצה לשמירת היריון בשל אופי העבודה? האם הדבר יפגע בחישוב קצבת חופשת הלידה? שהרי ניצול ימי מחלה אינו פוגע בשכר, הלא כך?

תודה
4. שמירת הריון וימי מחלה
16/03/2019 14:27
שלום,
אני כבר שבוע לא עובדת ורופאת הנשים שלי חתמה לי עם טפסים לשמירת הריון. יש לי בערך 11 ימי מחלה ו7 ימי חופש, השאלה שלי היא כזאת - אם אשתמש בימי מחלה וחופש לא אוכל להגיש שבקשה לשמירת הריון עבור ימים אלו?
תודה
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד