ימי מחלה בהריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. ימי מחלה בהריון
20/12/2011 12:58
הי ליאת

אני בהריון בחודש שביעי וכבר מספר ימים בבית חולה, קיבלתי מרופא הנשים שלי אישור ל-20 ימים, אני רוצה לחזור לעבוד היות ואני מרגישה טוב יותר (כלומר-לפני תום ה-20 ימים).
האם במידה ושוב ארגיש לא טוב, ימי המחלה עדיין יספרו ברצף? או כאשר אני חוזרת לעבודה נקטע הרצף והספירה מתחילה מחדש?

אודה לך מאוד על תשובה בנושא
מאת: אורח/ת
2. עבודה ביום מחלה
20/12/2011 14:14
שלום לך,
החוק לא מתייחס למקרה ספציפי כזה, אולם הוא כן מציין כי מי שיבחר לעבוד ביום המחלה לא יהיה זכאי לתשלום יום מחלה אלא לתשלום עבודה רגיל. מזה ניתן להבין, אולי, שאין בעובדה שאת חוזרת לעבוד ביטול של ימי המחלה, אולם זה בהחלט סיכון.
לכל היותר, תוכלי, אם אכן לא תרגישי טוב, לפנות שוב לרופא ולקבל ימי מחלה חדשים, לא?
תמונה מצורפת
עבודה ביום מחלה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. ימי מחלה בהריון
20/12/2011 14:44
הי ליאת

קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה!!!!!

אני לא בטוחה שהבנתי אותך נכון-את בעצם אומרת שאם אחזור לפני התאריך הנקוב באישור המחלה שלי אקבל תשלום עבור ימי עבודה רגילים, נכון?
אך מכסת ימי המחלה שלי לא תיפגע, נכון?
לא ישלמו לי עבור ימי עבודה ובמקביל יורידו לי את ימי המחלה של האישור המקורי, נכון?

אודה לך מאוד אם תוכלי לעזור לי להבין
תודה רבה רבה
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB