מעביד שמעשן במשרד

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. מעביד שמעשן במשרד
26/12/2011 13:27
ליאת שלום,
אני עובדת במשרד בו המעביד מעשן בערך קופסה וחצי של סיגריות ביום.
אני בחודש הרביעי להריוני ואני עדיין סובלת מבחילות איומות והרגשה לא טובה.
בכל יום שאני מגיעה למשרד אני חשה בתחושת חולי ורוצה לקחת את הדברים שלי וללכת הביתה, אבל היות וכורח המציאות לא מאפשר לי זאת,
אני נשארת, סופגת וסובלת.
על ההריון סיפרתי לו ממש בהתחלה וגם ביקשתי שיפסיק לעשן במשרד
אך זה לא הועיל לי, להיפך, הוא כעס ואמר שהוא לא מתכוון לשנות את דרכיו.
באתי בהצעה שאשנה את מיקום ישיבתי ולכן כרגע אני יושבת יחסית רחוק ממנו אבל עדיין עשן הסיגריות מגיע עד לחדרי, מה גם שהוא הולך ברחבי המשרד עם הסיגריה וכשהוא מבקש אכנס לחדרו הוא מעשן לי בפרצוף ואני ממש מרגישה חוסר אונים כי ממש לא אכפת לו.
חברים אמרו לי ללכת להתלונן עליו כי זה מנוגד לחוק לעשן במשרד אבל אני מבחינתי מרגישה שזה סוג של יריקה לבאר ממנה אני שותה כי הוא המעסיק שלי ומשלם לי את שכרי מדי חודש. מה גם שהוא בעצמו בא מתחום המשפט.

אשמח לקבל את תגובתך.
מאת: אורח/ת
2. עישון במשרד
26/12/2011 14:09
שלום לך,
התשובה היחידה שאני יכולה לתת לך היא משפטית - המעסיק שלך עובר על החוק, ועם כל אי הנעימות שבעניין, אם זה מפריע לך, הדרך היחידה לטפל בזה היא להבהיר לו שאם העניין לא ייפתר תאלצי לפנות לגורמים המתאימים, ואכן לעשות כן אם זה לא ייפתר.
השאלה שלך, בקיצוניות, יכולה להצדיק גם התנכלויות ואף הטרדה מינית - שבשל אי הנעימות מאפשרים את הימשכות העניין בשתיקה.
אם את יכולה לחיות עם זה - תמשיכי לשתוק ולהבליג. אם לא - האופציה היחידה שלך לנסות לגרום לזה לעבור היא בנקיטת פעולה ועמידה על זכויותייך החוקיות והמוסריות.
בהצלחה.
תמונה מצורפת
עישון במשרד
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. עישון במשרד
26/12/2011 14:21
קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה!!!

אשמח אם תפרטי לי למי אני יכולה לפנות ובמה זה כרוך.

שוב תודה!
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד