חופשה מאולצת בתשלום בזמן הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. חופשה מאולצת בתשלום בזמן הריון
24/01/2012 9:04
ליאת שלום

אני באמצע חודש שמיני ועובדת כשנתיים וחצי באותו מקום עבודה, לפני חודש עזבה המנהלת שלי את החברה והגיעה מנהלת חדשה שאינני מסתדרת איתה, הייתה שיחה עם המנכ״ל אך ללא הועיל. אני ממשיכה בעבודתי ומסרבת לשתף עימה פעולה בעקבות היחס המר שהיא ממשיכה להפנות אלי. המנכ״ל מצידו מתעלם מהמצב ומכחיש שדברים השתנו בסביבת העבודה.
שאלתי היא, האם מקום העבודה יכול לאלץ אותי לשבת בבית עד למועד הלידה (בתשלום) ללא אישור מהתמ״ת?
אינני רוצה להיות בבית עד סוף ההריון.

תודה רבה לך.
מאת: אורח/ת
2. חופשה מאולצת בתשלום
31/01/2012 20:33
שלום לך,
עקרונית, המעסיק מחוייב לספק לך עבודה ולא רשאי להורות לך להישאר בביתך, היות וזה פוגע בזכויותייך.
יחד עם זאת, בפן הפרקטי, ולאור העובדה כי את כבר בחודש השמיני להריון, הרי שכל פנייה שתעשי בעניין ממילא לא תתברר עד למועד הלידה, סביר להניח, ולכן אין זה ריאלי לדעתי, אבל כמובן שפתוחה בפנייך הדרך לעשות כן.
תמונה מצורפת
חופשה מאולצת בתשלום
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד