תשלום עבור ימי מחלה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. תשלום עבור ימי מחלה
24/01/2012 11:39
שלום עו"ד שטיין
אני בחודש שישי להריוני לאחר טיפולי הפריה, קיבלתי 21 ימי מחלה החל מיום 11.1.12 ועד 31.1.12 עד כה הייתי בבית 7 ימים מתוך 21 ימי המחלה, אתמול חזרתי לעבודה כיוון שהבנתי שיכול להיות שהוא לא ישלם לי עבור ימי המחלה האלו. בתלוש השכר של חודש 11.11 ו-12.11 פתאום מופיע לי 5 ימי מחלה במינוס, לצערי לא עקבתי עד היום על מספר ימי ההעדרות שלי בשל מחלה והיו לי לא מעט בגלל ההפריות ובדיקות וכו'. האם במצב כזה המעסיק ישלם לי עבור 7 הימים בהם נעדרתי מהעבודה? האם כדאי לחזור לעבודה באופן סדיר כי יכול להיות שהוא לא ישלם עבור כל ה-21 ימים אם אני אשב בבית?
מאת: אורח/ת
2. תשלום ימי מחלה
31/01/2012 20:35
שלום לך,
על המעסיק לשלם לך בגין ימי מחלה בהתאם לצבירה שיש לך (ניתן לצבור עד 90 ימי מחלה סך הכל), ובהתאם לחוק - בגין היום הראשון 0, הימים השני והשלישי 50% כל אחד, ומהיום הרביעי ואילך שכר מלא.
משכך, עלייך לוודא כמה ימי מחלה עומדים לרשותך עוד, ולבצע את החישוב של זכאותך בהתאם למה שפירטתי.
תמונה מצורפת
תשלום ימי מחלה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד