שלום רב

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שלום רב
26/01/2012 12:23
התחלתי לעבוד במוסד ממשלתי,
נקלטתי להריון אני ממש ממש בהתחלה, (כמה ימים)
כרגע עובדת בארגון כחודש וחצי,
בתחילת התפקיד אובהר לי ,שהתפקיד הוא לאיוש משרה של עובדת היוצאת לחופשת לידה, הביאו אותי לכאן חודשיים לפני שהיא צריכה ללדת,
אני ממש מפחדת שכאשר היא תחזור הם יפטרו אותי ואהיה ללא עבודה,
האם מותר להם לפטר אותי שהיא תחזור מחופשת הלידה,יש לציין שעדין לא ילדה, וכנראה תהיה בבית 3-6 חודשים משהו כזה. (אך אין לדעת)

אשמח בבקשה לייעוץ,
האם כדאי להישאר או לעזוב ולחפש משהו קבוע,
או שבכלל הם לא יפטרו אותי.

נ.ב
אני עובדת שלהם ולא כוח אדם.

תודה רבה
:)
מאת: אורח/ת
2. הריון לאחר תחילת עבודה
31/01/2012 20:39
שלום לך,
לשאלתך אספקטים רבים, והראשון שבהם - האם הוחתמת על הסכם לתקופה קצובה? אם כן, ואם לא יחודש, ככל הנראה לא תהיי מוגנת מפיטורים.
אם לא, עקרונית, ככל שתמלא לך חצי שנה בעבודה, תחול עלייך הגנת חוק עבודת נשים, אם כי עדיין יהיה למעסיק טיעון טוב מול משרד התמ"ת אם ירצה היתר לפיטורים.
בכל אופן, אם וכאשר פיטורים יעמדו על הפרק, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני על מנת להבין את המצב לאשורו ולקבל החלטות מושכלות.
תמונה מצורפת
הריון לאחר תחילת עבודה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. ראשית תודה על הענות
01/02/2012 9:30
לא, לא הוחתמתי על הסכם לזמן מוקצב של עבודה, פשוט הגעתי להחלפה לחופשה לידה, ומסרו לי שאינם יודעם כמה זמן היא תהיה בבית.(לכן לא הוחתם מראש זמן קצוב)
לא חתמתי על שום הסכם, עברתי הליך קבלה רגיל, כאילו זה לא תפקיד זמני,
ואמרו לי שכנראה היא תיקח חופשה סביבות ה3-6 חודשים.

תודה
4. שוב תודהההה
01/02/2012 9:31
:)
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.