המלצה לשמירה מטעם רופא תעסוקתי

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. המלצה לשמירה מטעם רופא תעסוקתי
08/02/2012 13:41
שלום,
אני בתחילת חודש חמישי להריון שני.
נמצאת במעקב הריון בסיכון בשל קרישיות יתר, בהריון הקודם גם היו צירים משבוע 20. אמנם הלידה בהיתה בסוף במועד אך בכל השבועות האלו היו הרבה פניות למיון מתוכן אחת באשפוז ומתן טיפול תרופתי. בהריון הקודם ממש לא דאגתי לזכויות שלי ובסוף בשביל למנוע אי נעימות בגלל היעדרות מהעבודה ביקשתי חל"ת.
בהריון הזה עד עכשיו הכל היה תקין אבל עבודתי היא כפיזיותרפיסטית ומתוקף המקצוע אני עובדת מאוד פיזי. לאור זאת, רופא הנשים הפנה אותי לרופא תעסוקתי לאחר שביקשתי זאת והתייעצתי עמו. הרופא התעסוקתי נתן המלצה ל"חוסר כשירות". הבנתי שאת המלצה זו אני אמורה להעביר לרופא נשים ורק הוא זה שיכול להעביר את ההמלצה הלאה לביטוח לאומי.
1. מה הסיכוי שבקשה זו תאושר?
2. במידה ואחרי 30 יום אגיש בקשה ואגלה שלא אושרה האם יהיה לי מותר לחזור למקום עבודה למרות שהטופס נשלח גם אליהם ושם כתוב שמומלץ שלא אעבוד עד אחרי הלידה? מה עושים במקרה כזה? הרי לא ייתכן שמצד אחד ביטוח לאומי ושום גורם לא יאשרו תשלום על הפסד המשכורת ומצד שני מקום העבודה לא יהיה מוכן לקבל אותי בחזרה...
3. אני עובדת במקום זה רק 10 חו'. האם זה משפיע באופן כלשהוא על זכויותיי? למיטב ידיעתי קבלת הזכות לשמור על מקום עבודה ולקחת חל"ד עד 9 חו' היא רק לאחר שנה עבודה. האם הזמן שאהיה בשמירה מתווסף ל 10 חו' שעבדתי בפועל?
תודה
תמר
מאת: אורח/ת
2. שמירת הריון
21/02/2012 12:58
תמר שלום,
1. שאלה זו הינה רפואית, ולא משפטית.באופן כללי אשיב כי כככל שאכן ישנה סכנה לעובר או לאם, הרי ששמירת ההריון תאושר.
2. כן, אם שמירת ההריון לא תאושר - תוכלי לבחור לשוב לעבוד, או לנצל ימי מחלה בגין ימים אלה.
3. שמירת ההריון נחשבת כחלק מהותק באשר לזכויות העבודה והותק.
תמונה מצורפת
שמירת הריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד