ירידה באחוזי משרה בהריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. ירידה באחוזי משרה בהריון
29/02/2012 11:14
שלום עו"ד ליאת

אני בהריון (סוף שמיני) ולאחר כשבועיים של ימי מחלה עקב צירים מוקדמים, הרופאה שלי המליצה לי על ירידה ל 50% משרה (היא טוענת שלא ניתן לתת שמירת הריון בשבוע מתקדם כמו שלי). היא מוכנה לתת לי ימי מחלה נוספים אך זה בעצם "גומר" לי את כל ימי המחלה של השנה שרק התחילה..
רציתי לבדוק האם השכר שלי ייפגע במקרה כזה של ירידה לחצי משרה? (אני יודעת שהמעסיק לא יכול לפגוע בתנאי העסקתה של האישה אבל פה יש הנחייה רפואית..)

אגב, פניתי אלייך בעבר ומאוד עזרת לי (נפגשנו אצלך במשרד) אז שוב תודה!
מאת: אורח/ת
2. ירידה בהיקף המשרה בהריון
01/03/2012 10:45
שלום לך,
ראשית כל - משמח אותי מאוד לשמוע שהיית אצלי ועזרתי לך :-)

לשאלתך - ירידה ל 50% משרה תביא בהכרח להפחתה בשכר ביחס ישר, אלא אם המעסיק שלך יהיה איתך נדיב במיוחד. לא זו אף זו - ירידת שכר זו עלולה לפגוע לא רק בשכר, אלא גם בדמי הלידה, וחבל.
יהיה נכון לך יותר לנצל ימי מחלה בסיטואציה הזו לדעתי, למרות שזה יביא לניצול משמעותי של ימי המחלה הצבורים.
לשיקולך כמובן.
תמונה מצורפת
ירידה בהיקף המשרה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד