שאלות דחופות מאד

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שאלות דחופות מאד
14/04/2012 15:14
שלום,

אני עובדת דרך קבלן מזה כמעט שנתיים. ביצעתי כבר מספר לא מועט של פרוייקטים גם במרכז ולאחר תקופה סוף סוף גם בצפון ליד ביתי.
כעת אני בהריון בחודש שלישי, הודעתי למעסיק . הפרויקט הנוכחי עומד להסתיים בקרוב ולפי המעביד שלי אין לו פרוייקטים אחרים בשבילי.
אף אחד אינו מוכן להעסיק אישה בהריון.

עד כה כמעט מזה שנה אני עובדת במרחק שעה נסיעה מביתי בצפון. האם המעסיק יכול לחייב אותי להגיע אליו (נמצא במרכז) כדי לבצע כל מיני עבודות ביניים אצלו? האם זה נחשב להרעת תנאים. מבחינתי הקושי הוא רב, במיוחד שעבדתי כך וזה אומר לרדת בהיקף השעות ובשכר, בגלל זמן הנסיעה, ובכלל הנסיעה הלוך ושוב כל יום.

האם המעביד יכול לפטר אותי?
מהם זכויותי מבחינת אבטלה, ביטוח לאומי, מעסיק?
יש לי גם תאומים בני כמעט שלוש .

תודה רבה על הייעוץ,
מאת: newse
2. תשובות
16/04/2012 13:13
שלום לך,
לא ניתן לפטר אותך בסיטואציה שתיארת, אלא אם יינתן אישור הממונה על חוק הגנת נשים במשרד התמ"ת לכך.
לגבי עבודה במרכז - על פניו, לאור העובדה שציינת כי כבר עבדת במרכז קודם, הרי שנראה כי לא יהיה מדובר בהרעת תנאים, אם כי יש לבחון זאת לעומק.
אם אכן זה מה שיעלה על הפרק, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ספציפית על מנת להעמיק בדברים.
תמונה מצורפת
תשובות
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד