דחיית שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. דחיית שמירת הריון
01/05/2012 10:15
שלום ,
שמי אורית אני בהריון שני כרגע בשבוע 26.
בשבוע 14 קבלתי המלצה לשמירת הריון חלקית ואישור מרופא תעסוקתי כי עליי לקצר את יום העבודה שלי ל-4 שעות . הגשתי בקשה לביטוח לאומי שישלם בעבור הארבע שעות הנותרות והוא כמובן סירב. במקביל החמיר מצבי וקבלתי המלצה מרופא אורטופד + אישור מרופא הנשים שלי לשמירת הריון מלאה . המתנתי 30 יום והגשתי את התביעה . רופא הביטוח לאומי שלח מכתב שבו הוא ממליץ על חופשת מחלה ולא על שמירת הריון ומבקש את תגובת הרופא נשים שלי שוב . רופא הנשים שלי רשם לו בחזרה כי עדיין יש מקום לשמירת הריון אך עדיין קבלתי תשובה שלילית והם לא אישרו .
למרות שמקום עבודתי מחייב אותי לישיבה ממשוכת ורצופה במשך 8 שעות מאחר ויש חומרים מסוכנים בשטח המפעל .
פתחתי תיק בבית דין לעבודה ויש לי דיון בסוף חודש מאי . חשוב לציין כי אני לא מקבלת שכר כבר שלושה חודשים מאחר ואין לי ימי מחלה ממקום עבודתי . רציתי לקבל חוות דעת האם יש מקום לערער ויש סיכוי שבית הדין כן יקבל את תביעתי ובסוף ישלמו לי על כל התקופה שהייתי בבית והמתנתי לתשובה ויאשרו לי את שמירת ההריון .
אשמח לקבל חוות דעת מקצועית
בתודה מראש,
אורית
מאת: אורח/ת
2. ייעוץ
01/05/2012 15:16
אורית שלום,
על מנת לנסות ולבחון את סיכויי ההצלחה של התיק, ברור שיש לראות את האישורים והמסמכים ולהיכנס לעומק הדברים - זאת ניתן לעשות רק במסגרת פגישת ייעוץ מסודרת ורצינית.
תמונה מצורפת
ייעוץ
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד