דמי לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. דמי לידה
15/05/2012 21:04
הי..
שמי עדי ואני בהרין שני עם תאומים חודש שלישי...
עד סוף ינואר השנה עבדתי במקום עבודה 5 שנים... סיימתי לעבוד שם מאחר והשעות לא התאימו למשרת אם...יום אחרי שסיימתי לעבוד שם התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש כשכירה...

מאחר והחלו דימומים וקראתי לא מעט על שמירת הריון עקב כך רציתי לדעת האםאני חייבת לעבוד באותו מקום עבודה לפחות עשרה חודשים כדי לקבל את דמי הלידה המלאים או אני צריכה להוכיח שאני עובדת לפחות 10 חודשים ברצף...

שאלה נוספת, האם מגיעה עזרה מביטוח לאומי לאחר לידת תאומים (לאו דווקא כספית, אולי הם יכולים לשלוח מישהי שתהיה בבית לעזרה)

תודה
עדי
מאת: אורח/ת
2. זכאות בלידת תאומים
22/05/2012 9:42
עדי שלום,
לצורך הזכאות לדמי הלידה - אין משמעות אם עבדת באותו מקום או במקומות שונים - את ביטוח לאומי מעניינת כמות החודשים ורציפותם.
לגבי עזרה מביטוח לאומי בתאומים - למעט מענק לידה גבוה יותר וחופשת לידה ארוכה יותר, הרי שאין עוד זכאות מיוחדת.
דווקא בטיפת חלב ישנה זכאות עקרונית לביקור בית ראשון במקום הגעה פיסית לתחנה.

בהצלחה!
תמונה מצורפת
זכאות בלידת תאומים
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד