הרעת תנאים בהריון - זקוקה לעצה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הרעת תנאים בהריון - זקוקה לעצה
15/06/2012 11:12
שלום לכולם,
אני בהריון בשבוע 13. אני עובדת כמנהלת משרד בחברת פיקוח בנייה. עד לאחרונה עבדתי במשרד די מסודר בסמוך לאתר בנייה גדול והכל היה די בסדר. לאחרונה, הוחלט להעביר את המשרדים לתוך המבנה שנמצא בבניה. הבעיה היא שהמשרדים לא גמורים - אין ריצוף (יש בטון חשוף), טיח, לתקופה מסויימת גם לא היו שירותים או מים. כמו כן, מכיון שהאתר עדיין פעיל (ויהיה פעיל בשנה הקרובה בערך) יש במשרד ענני אבק, ריתוכים רעש מכלי עבודה וכד' - הקיצר אתר בנייה לכל דבר ועניין. כמו כן, הדרך למשרד הפכה להיות די מסוכנת - יש לעבור על שביל יחד עם משאיות, מלגזות ושאר רכבי עבודה, בשביל יש אבנים, ברזלים, ברגים ומה לא וכמו כן צריך לשים לב שלא ייפול משהו על הראש מהמבנה - לדעתי, לא מקום לאישה בהריון. הלכתי לרופא תעסוקתי והוא הסכים עימי - נתן לי אישור לא להתקרב לאבק, ריתוכים וכד'. למרות כל זה - ניסיתי להגיע עם המנהל שלי להסכם, שאני אגיע למשרד כל יום למספר שעות ואמשיך כל יום מהבית. לאחר מס' ימים שבהם זה עבד, הוא החליט שהדרישות שלי מוגזמות, שאני מפונקת וחוצפנית ולמעשה סילק אותי מהמשרד. הלכתי לסמנכ"ל החברה והפתרון היחיד שהוא יכל להציע לי הוא לעבור למשרד באתר בנייה אחר, הרבה יותר מרוחק (דורש ממני כעת כ- 25 דקות נסיעה לכל כיוון) - מה שיאלץ אותי כנראה לוותר על שעת עבודה כדי להספיק להביא ולהחזיר את הגדולה מהגן.
כמו כן, גם המקום השני הוא אתר - אמנם מעט יותר טוב מהמצב הנוכחי, אבל עדיין הרעת תנאים לעומת המצב הראשוני.
שאלתי היא - האם המעסיק יכול להכריח אותי לעבור? האם יש לי אופציות אחרות (אני לא מעוניינת להתפטר)? האם יש לי טיעונים מול המעסיק שלא לעבור?
מצטערת על ה"מגילה", אבל אני די מיואשת והמצב מדכא אותי.
תודה, יעל
מאת: יעל_ס
2. הרעת תנאים בהריון
17/06/2012 12:03
שלום לך,
עקרונית, נראה שיש פה שינוי אובייקטיבי של הנסיבות (מעבר משרדים), ומנגד - מגבלה של רופא נשים לכך.
בנסיבות אלה לא ניתן להעריך באופן כללי, שכן מדובר בעניין מאוד ספציפי ופרטני, אותו ניתן יהיה לבחון בפגישת ייעוץ מסודרת.
תמונה מצורפת
הרעת תנאים בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד