פיצויים בעקבות התפטרות לאחר חופשת לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. פיצויים בעקבות התפטרות לאחר חופשת לידה
16/06/2012 11:31
שלום אני כרגע כבר חודשיים בחופשת לידה ואני מעוניינת להתפטר מעבודתי .
לפי החשבון אני עובדת אחד עשרה וחצי חודשים כשתסתיים לי החופשת לידה ,שאלתי היא האם אני זכאית לפיצויים * הבנתי שלפי החוק 11 חודשים הם כמו שנה ..עוד שאלה:אם אני אודיע לעבודתי כי אני מתפטרת עכשיו אצטרך להמתין 3 חודשים בשביל לקבל דמי אבטלה ? והא בינתיים ישנה איזושהי הכנסה ביטוח לאומי או משהו דומה..?תודה רבה
מאת: אורח/ת
2. התפטרות לאחר לידה
17/06/2012 12:08
שלום לך,
תנאי הסף לקבלת פיצויי פיטורים בסיטואציה שתיארת הינו השלמת שנת עבודה מלאה. 11 חודשים אינם שנה, ורק בנסיבות חריגות מתייחסים לזה כך - נסיבות שאינן רלוונטיות לעניינך, ועלייך לקחת זאת בחשבון טרם ביצוע מעשה פזיז.
אכן, בהתפטרות ישנה תקופת המתנה של 90 ימים טרם הזכאות לקבלת פיצויי פיטורים.בתקופה זו אין זכאות לגימלה או הכנסה מהמדינה, שכן זוהי תקופת המתנה.
תמונה מצורפת
התפטרות לאחר לידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. המשך בנוגע לפיצויים..
26/06/2012 13:04
קודם כל תודה רבה ליאת על עזרתך..
שאלתי היא אם אני אנסה טריק, של לחזור לעבודה כשתיגמר חופשת הלידה (שזה יהיה אחד עשרה וחצי חודשים ),ליום יומיים ולקחת חופשת מחלה האם זה נחשב מבחינת הזמן שלי כעובדת..?תודה רבה.
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד