הפסקת עבודה ע"י המעביד עקב הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הפסקת עבודה ע"י המעביד עקב הריון
15/07/2012 22:35
שלום,

אני עובדת בעבודה עם ילדים בבית ספר ובחופשת הקיץ ממשיכה העבודה במסגרת מועדון קיץ לאותם ילדים שאני משמשת להם כמדריכה.
אני עובדת במשרה מלאה ,5 ימים בשבוע 8 שעות ביום כבר שנה ושבעה חודשים. כרגע אני נמצאת בחודש 5 חהריוני.
לאחר בדיקות דם התגלה שאין לי נוגדנים למחלת CMV ואני נמצאת בסיכון להדבקות במיוחד עקב עבודתי. מסרתי מידע זה למעסיקה שלי בחודש השני להריוני.
המעסיקה שלי החלה להקשות על עבודתי ונאלצתי למסור לה אישורים רפואיים רק כעת בחודש יולי. אישור על כך שאין לי נוגדנים, עקב עבודה בשמש שעות רבות גם אישור על הקלה על כך, ובנוסף איסור ליציאה לטיולי ג'יפים וטיולי שטח כלליים. המעסיקה הפנתה אותי לקבל שמירת הריון מאחר וזה לא תואם את אופי העבודה ומאחר ונתנה כבר עבודה חלופית לעובדת אחרת בחודש שביעי אין לה במה להעסיק אותי.
מועצת הפועלים מעורבת ושלחה מכתב בו היא פונה למעסיקה לכבד את אישורי. מעסיקתי בעבודה החליטה לשלוח אותי הביתה רק עכשיו בטענה שאני עלולה לתבוע אותה על כך שהיא מעסיקה אותי עם ילדים ואן אפשרות כזאת עקב כך ש"עליי להמנע מחשיפה לילדים עקב חוסר בנוגדנים" כמצוטט ממכתב הרופא נשים. למרות שעד עכשיו ידעה על כך והעסיקה אותי בכל מקרה.
היא דורשת ממני שינוי מכתב הרפואי ולא עליי לשהות בבית.
רופא הנשים אינו חושב שעליי לקבל שמירת הריון.
השאלה:
האם מותר לה לשלוח אותי הביתה ללא פיטורין ללא תשלום עבור הזמן שעד הלידה?
האם עליה לשלם לי עבור תקופה זו עקב כך שאני כן כשירה לעבודה למרות האישור או האם היא מחוייבת למצוא לי עבודה חלופית ? במידה ולא האם עליה לשלם לי תקופה זו בבית?.
האם עליי לפנות לעורך דין להגנה משפטית ולתביעה על הזמן שהעסיקה אותי ביודעין על כך שאיני בעלת נוגדנים?
מה ההמלצה לפעול וכיצד במצב שכזה?

מודה מראש, יום טוב
דפני
מאת: אורח/ת
2. ייעוץ
22/07/2012 12:12
דפני שלום,
שאלתך מורכת וספציפית, ומצריכה ייעוץ פרטני.
תמונה מצורפת
ייעוץ
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד